Утилізація автомобілів в Україні

Автомобіль – це не лише засіб пересування чи розкіш, а ще й об’єкт чималого до- та післяуксплуатаційного клопоту.

Зазвичай, купуючи автомобіль, мало хто замислюється над тим, що робитиме з ним планета років так через 20-30 чи навіть 50.

Утилізація транспортних засобів в Україні контролюється і регламентується державними нормативними документами. Проте сам процес утилізації так достеменно і не налагоджений, ми продовжуємо жити сьогоднішнім днем.

В країнах Європи максимальний експлуатаційний термін автомобілів складає не більше 14 років. Утилізаційний збір там на легкові автомобілі зазвичай не перевищує 100 євро і найчастіше включений виробником у вартість автомобіля.
Сьогодні в Європі і США відповідальність за утилізацію старого авто несе не стільки його власник, скільки виробник. Щороку компанії утилізують близько 35 млн. непотрібних машин. Загальна маса відпрацьованих автомобілів, які щорічно поступають на переробку в країнах ЄС становить понад 10 млн. тон.

Хочеться сподіватися, що в Україні теж невдовзі буде розроблена і втілена в життя чітка цивілізована стратегія утилізації транспортних засобів, з конкретними утилізаційними пунктами та заводами, з прозорими та доступними умовами.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати