Як не згоріти на сонці

Для того, щоб не зіпсувати відпочинок і своє здоров’я, слід дотримуватися правил перебування на сонці.

До процесу засмагання взагалі треба ставитися з обережністю, адже легковажність може сильно зашкодити не тільки здоров'ю і вигляду шкіри, але й всього організму в цілому. Наслідки надмірного перебування на сонці можуть дати про себе знати навіть через певний період часу.

По-перше, потрібно підготувати шкіру до засмаги. Для цього сонячні ванни варто приймати поступово, особливо якщо в вашому регіоні проживання сонце не є таким активним. Не можна в перший же день відпустки весь час проводити під відкритим сонцем, адже така необачність може спричинити серйозні сонячні опіки і зіпсувати подальший відпочинок. Збільшувати час перебування на сонці потрібно поступово.

Найбільш безпечним часом для перебування на сонці є ранок (до 12.00), а також вечір (після 16.00). Незважаючи на те, що в цей період часу сонце ще не обпікає, бажано все ж використовувати сонцезахисні засоби (креми, гелі, спреї). Дітям навіть в цей час потрібно забезпечити тіньове укриття (парасольки, густі зарості дерев, альтанки), куди вони час від часу могли б «сховатися» від сонця.

Перед відкриттям сезону засмаги можна зробити пілінг шкіри тіла. Засмага лягатиме рівномірніше, якщо змертвілі клітини шкіри і поверхневий пил будуть зняті.

Важливо уникати відкритого палючого сонця з 12.00 до 16.00. В цей час краще зовсім не перебувати під відкритим сонцем. І сонцезахисні засоби тут малоефективні. Опівдні сонячні промені падають на землю практично під прямим кутом, володіючи найбільшою активністю. Якщо вам все ж доводиться перебувати під сонцем в цей час, то необхідно подбати, щоб одяг був закритим, з натуральних тканин, які добре пропускають повітря. Це дозволить уберегтися від опіків і перегріву організму. Обов'язковим елементом літнього гардеробу повинен бути головний убір (в ранковий і вечірній час також!).


Для ефективного захисту шкіри від сонячного проміння потрібно правильно вибрати сонцезахисний засіб. Зазбичай, вибір крему залежить від типу шкіри. Чим світліша шкіра, тим більшого захисту вона потребує. Для світлої і дитячої шкіри краще обрати крем, гель або спрей з найвищим сонцезахисним фактором (наприклад, SPF 50). Бажано, щоб засіб був стійкий до впливу води та піску. Кожні дві-три години (в залежності від рівня захисту) сонцезахисний засіб потрібно наносити знову.

Після сонячних ванн зволожуйте шкіру за допомогою спеціальних засобів, які містять пантенол та інші натуральні і штучні речовини для відновлення водно-ліпідного балансу шкіри, поліпшення її регенерації і пружності. Такі засоби краще наносити на чисту і суху шкіру перед сном.

Важливо також підтримати організм зсередини. За кілька тижнів до сезону засмаги почніть приймати багаті натуральними антиоксидантами полівітамінні комплекси. Вітаміни і мінерали захищають організм від негативного впливу вільних радикалів, які особливо активно утворюються в результаті опромінення ультрафіолетом. Прийом антиоксидантів - це своєрідний захист шкіри та всього організму зсередини.

Правильна поведінка до, під час та після перебування на сонці попереджає передчасне старіння шкіри, дозволяє уникнути проблем і неприємностей від сонячних опіків, гарантує гарну рівну засмагу та хороший настрій.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати