Накачування м'язів для підлітків

Пригадую, як будучи учнем старшої школи з заздрістю дивився на «качків» по телевізору і намагався накачати м’язи старою дідовою гирею.

Муки мої тривали не довго, оскільки одного дня під час чергового виконання вправ у спині щось хруснуло і я не зміг вже не те що гирю підняти, дихнути було боляче. При спробі розігнутися на очі зрадницьки наверталися сльози. Про школу довелося забути на кілька тижнів. А до фізичних навантажень не хотілося повертатися ще кілька років.

Тому, маючи вже неабиякий досвід, хочу застерегти молодих і зелених від моїх помилок. Лише правильний комплекс вправ і вдало підібрана робоча вага попередять травмування і забезпечать ріст м’язів. Важливим також є правильне, здорове харчування, достатнє вживання якісної води і повна відсутність шкідливих звичок!

У віці до 16 років найкраще працювати з вагою власного тіла, робити загальнозміцнюючі вправи. Найефективнішим у цьому віці є плавання. Саме цей вид спорту найкраще формує чоловічу фігуру з широкими плечима, робить прес рельєфним.Якщо все ж бажання «потягати залізо» не полишає, варто його притримати і дочекатися 16 річчя. Після 16 років вже дозволяється виконувати базові вправи зі штангою і гантелями, поступово (дуже поступово!) збільшуючи вагу (але вага не повинна перевищувати половини ваги хлопця, що тренується!). Якщо не слідувати цим правилам є ризик викривлення хребта або взагалі зупинки зростання.

Робити акцент на накачуванні м'язів можна лише після 18 років, якщо немає медичних протипоказів і серйозних проблем зі здоров’ям. Це зовсім не означає, що наступного дня після вісімнадцятиріччя можна різко розпочати тягати 70 кг штангу!

Слід пам’ятати, що вагу треба збільшувати знову ж таки поступово. Важливо навчитися слухати своє тіло, свою природу, враховувати генетичну конституцію тіла. Наполегливість, сила волі і регулярні тренування творять чудеса. Бажаю успіху!


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати