Історія створення веб-камери

На сьогоднішній день веб-камера стала звичною і незамінною річчю у побуті та бізнесі. З допомогою веб-камер здійснюється обмін відео-інформацією у реальному часі, можна проводити дистанційні відеоконференції, використовувати в охоронній діяльності.

Деякі сучасні моделі веб- камер оснащені апаратним і програмним забезпеченням, яке дозволяє камері самостійно працювати в якості веб-сервера, FTP-сервера, FTP-клієнта і (або) відсилати зображення електронною поштою.

Та мало хто знає, що перша веб-камера з’явилась завдяки… каві! Перша в історії веб-камера була встановлена в Кембріджському університеті в 1991 році на кавоварці. Працівники університету таким чином могли контролювати, чи зварилася їхня кава. Основну роботу науковці виконували в лабораторії, тут же в іншій частині будівлі все і жили.

Щоб посмакувати і підбадьоритися чашкою кави, учасникам наукового проекту потрібно було піднятися на поверх вище, де була розташована кавоварка. Але такі походи часто були не зовсім вдалими, оскільки жадану порцію кави встигали перехопити колеги.

Потрібно було знайти вихід з цієї ситуації, і його знайшли. Лінь - це двигун прогресу. Для того, щоб дізнатися, чи є в кавоварці кава, працівнику потрібно було на своєму комп'ютері запустити клієнтське ПЗ, яке забезпечить з'єднання з сервером. В маленькому віконці на віддаленому комп'ютері з'являлося зображення в чорно-білому кольорі, яке оновлювалося три рази за хвилину.

Вісім років по тому знаменита кавоварка була продана на інтернет-аукціоні.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати