Цікаві факти про Маргарет Тетчер, які варто знати

Факт №1
Першою і поки єдиною жінкою, яка перебувала на посту прем'єр-міністра Великої Британії, була Маргарет Тетчер. Вона керувала зовнішньою і внутрішньою політикою країни 11 років поспіль. Такої постійності в Англії не було від початку XIX століття.

Факт №2
У всьому світі Маргарет Тетчер відома під прізвиськом «Залізна леді». Його вона отримала завдяки статті в газеті «Красная звезда». Вона різко розкритикувала Радянський Союз, за що радянський журналіст назвав її «залізної дамою». В британській пресі таку фразу переклали як «залізна леді». Кмітлива Маргарет охоче скористалася цим влучним прізвиськом і її перша виборча компанія була проведена під гаслом «Британії потрібна залізна леді».


Факт №3
Маргарет зростала разом зі старшою сестрою Мьюріел у скромній квартирі, в якій не було ні туалету, ні гарячої води. Квартина була розташована прямо над магазином бакалії, який належав батьку дівчат. Сестри часто допомагали у крамниці.

Факт №4
Майбутня «залізна леді» з дитинства була досить активною і цілеспрямованою, вона відмінно навчалася, грала на піаніно, ходила на курси поетичної майстерності. А ще полюбляла займатися спортом: хокеєм на траві, плаванням, спортивною ходьбою.

Факт №5
Через кмітливість, гострий розум і не менш гострий язик однокласники називали її Меггі Зубочисткою.

Факт №6
Маргарет Тетчер отримала освіту хіміка і декілька років навіть працювала хіміком- дослідником, розробляючи емульсифікатори для виробництва морозива.

Факт №7
Перше кохання Маргарет зруйнувала її рідна сестра Мьюріел. Молодий шотландський фермер, який залицявся до дівчини, несподівано вподобав її сестру. Мьюріел була цілковитою протилежністю Маргарет, вона не любила і не вміла підтримувати серйозні політичні розмови, більше до душі їй були кулінарія та домашнє господарство.

Факт №8
Шлюб Маргарет з Денісом Тетчером назвали шлюбом за розрахунком. Саме завдяки чоловікові вона змогла здобути юридичну освіту, а згодом зайнятися адвокатською практикою і оплатити передвиборчу боротьбу за місце в палаті громад.

Факт №9
Вона була першою жінкою-прем'єром в історії європейських держав.

Факт №10
Маргарет Тетчер була успішна не тільки в політиці, а й у сімейному житті. Зі свої чоловіком Денісом Тетчером вона прожила у щасливому шлюбі багато років, народивши і виховавши двох дітей.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати