Тактика «правильної» сварки

У будь-яких стосунках рано чи пізно настає момент, коли через певні непорозуміння назріває конфлікт.

Для того, щоб він не перетворився на сварку і не зіпсував стосунки, психологи радять дотримуватися тактики «правильної» сварки.

  1. Не потрібно накопичувати в собі негативні емоції, роздратування, адже їх надлишок неодмінно призводить до підвищення напруги у стосунках. Не слід за жодних обставин переходити на крики та образи.
  2. Не можна використовувати втечу в якості способу вирішення конфлікту. Проте іноді варто дійсно взяти паузу, щоб зібратися з думками. Головне при цьому не грюкати дверима, а спокійно дати партнеру зрозуміти, що вам треба охолонути.
  3. Орієнтуватися треба не на взаємні звинувачення чи образи, а на вирішення проблеми. Сварка повинна бути не заради сварки, а задля розв’язання конфлікту. Не можна переходити на особистості і критикувати іншого. Говорити слід про свої почуття та емоції «Мені неприємно», «Я злюся».
  4. З’ясовувати стосунки краще в обстановці довіри і безпеки. Незважаючи на наявні розбіжності, кожен з учасників конфлікту знає, що має право на свою думку, яка буде почута і врахована.
  5. Завжди треба давати своїй половинці зрозуміти, що вона є любимою, навіть якщо допустилася помилки. Слід пам’ятати, що перед суспільством, родичами і дітьми ви виступаєте єдиним тандемом.
  6. Найдоцільнішим шляхом вирішення конфліктних ситуацій є співробітництво. Кожен з учасників конфлікту повинен висловити свою позицію чи незгоду щодо думки, дій партнера. І вже разом треба шукати рішення, яке задовольнить вас обох.
  7. Якщо ж з якоїсь причини співпраця неможлива, шукайте компроміс. Добре працює система компенсацій: «Ти багато працюєш, мало буваєш вдома. Я від цього страждаю, але мені буде легше, якщо: а) раз на тиждень ти будеш приходити рано і ми будемо виходити в світ, б) в один з вихідних ти будеш відпускати мене на зустріч з подругами».

Сварка – це так званий барометр відносин, адже що саме під час сварки люди менше всього себе контролюють, дають волю емоціям, показують справжнє ставлення один до одного.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати