Сваримося правильно

«Не зійшлися характерами» - цією фразою все частіше люди пояснюють своє невміння шукати компроміс, небажання керуватися не лише своїми інтересами і дбати про почуття інших.

Вважається, що часті сварки призводять до псування стосунків, а згодом і до їх розриву. Проте, психологи переконують, що крах відносин відбувається не через самі конфлікти, а насправді стосунки псуються і розриваються через неправильну поведінку під час конфлікту.

Можна виокремити чотири основних табу під час сварки. Якщо подібні моделі поведінки практикувати день у день, то навіть найпалкіша любов довго не проживе. Звісно, коли емоції зашкалюють, а образи брилами заповнили душу, взяти себе у руки і контролювати свої дії та слова не так вже й просто. Але фахівці радять все ж намагатися зробити ці чотири правила золотими і вже зовсім скоро ви помітите, як напруга сварок спадає, бурхливий конфлікт втрачає свою феєричність і перетворюється на мирну дискусію, а мирний діалог – це вже прямий шлях до знаходження компромісу.

Отже, під час сварок не допустим:

  1. Захисна поведінка: «Сам дурень!», «Це ти винна», , «Ти на себе подивися ...», «Проблема в тобі, а не в мені!». Не на користь іде також заперечення власної відповідальності, небажання просити пробачення, визнавати свою неправоту і помилки. Часто така впертість не має логіки, люди керуються лише емоціями, а не здоровим глуздом.
  2. Критичні зауваження. «Мені набридла твоя безвідповідальність!», «Я ж тобі казала, що…» «Ти ніколи не ...» «Скільки тобі можна говорити!», «Постійно ти ...», «А мене мама попереджала..!»
  3. Презирство. Це зневажливе закочування очей у відповідь на якісь слова чи дії партнера, насмішки, злі жарти і фрази типу «Іншого я й не очікував!», «Та на що ти взагалі здатний!»
  4. «Холодна стіна», тобто відсторонене крижане мовчання як спосіб «покарати» партнера, відгородитися від нього. Не допустимо також піти, грюкнувши дверима або «кинути» слухавку.

Дружно і щасливо разом живуть лише ті пари, які вміють сваритися правильно. Важливо опанувати себе і докласти максимум зусиль, щоб обійти зазначені гострі кути.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати