Повні жінки - не красиві жінки?

Анюта
  • 2595

  • 5

  • 0

Сучасність диктує нам свої параметри і критерії краси. Крок у сторону – і ти за межею, ти не красива, не модна, не формат. Телевізор, інтернет, зовнішня реклама, журнали кодують мозок і свідомість, нав’язуючи чіткі риси «красивої» жінки.

Леонардо Да Вінчі «Мона Ліза»


Та чи можна назвати не красивими пишнотілих жінок на полотнах художників минулих століть? Хіба можливо заперечити вроду всесвітньо визнаної Джоконди, плавних ліній огрядних жіночих фігур шедеврів Рубенса, Тіціана, Гальса, Рембрандта?


Тіціан «Любов земна і неземна»

Особливими перевагами та апогеєм краси вважалися широкі стегна, пишні груди і повні руки. Пишні фігури зображалися з особливою ніжністю і романтизмом. Усіляко підкреслювалися плавні вигини тіла - і глибоким декольте, і особливим кроєм сукні, і короткими рукавами.

Тіціан «Венера заснула»

Ідеал жіночої краси в епоху Ренесансу замальовується монахом валламського ордену Аньоло Фіренцуола в трактаті «Про красу жінок». Він зазначає, що «Статура повинна бути велика, міцне, але при цьому шляхетних форм. Надмірно росле тіло не може подобатися, так само як невелике й худе. Волосся жінки повинно бути ніжними, густими, довгими, хвилястими. Кольором воно повинно бути подібним до золота, або ж меду, або ж палаючого сонячного проміння. Плечі повинні бути широкими ... Передпліччя мають бути білими, м'язистими ... ».


Пітер Пауль Рубенс «Вірсавія біля фонтану»

Відмінною рисою старовинних полотен є особливий трепет та вишуканість, з якими подаються образи жінок. Можливо, якби сучасні жінки немодельних форм презентували б себе та свою пишну красу з аналогічною величчю, загадкою та почуттям власної гідності, то і ставлення до них було б іншим.

Адже як відомо, чоловік – не собака, на кістки не кидається, а захоплюється цілісним образом жінки, рельєфом форм. Такі жінки здатні зачаровувати та надихати, головне показувати своє шикарнее тіло у вигідному ракурсі, носити речі, які дійсно пасують, ходити гордо та граційно, а саме основне – бути впевненою у своїй красі та неповторності.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати