Народні музичні інструменти – багатовікова традиція духовної культури.

Народні музичні інструменти – це яскрава сторінка історії музичної культури кожного народу. Українці також не виняток і мають багатовікову традицію духовної культури.

Не всі інструменти використовуються в професійному призначенні. Деякі створенні для того, щоб прикрашати побут українського народу. Це бугай, ріг, брязкальця, деякі різновиди сопілок. Тут і предмети побутового вжитку; ложки, рубель, деркач тощо.

Бугай – це невеличка конусоподібна діжечка,  верхній отвір якої обтягнуто шкірою. До неї в центрі прикріплено пучок конячого волосся. Музикант зволоженими у квасі руками сіпає за волосся і видобуває найбільш стійкі звуки акорду.


У музичному побуті Карпат ми зустрічаємо овіяний легендами незвичайний інструменті – трембіта. У старовину вона була сигнальним інструментом. У наш час вона виконує функцію повідомлення важливих подій у селі: весілля, приїзд відомих гостей чи інші урочисті свята.

На вигляд трембіта  - це дерев'яна конусоподібна трубка довжиною два-три метри. Виготовляють її так: зрізають прямий стовбур смереки, обстругують, надаючи погрібної форми інструмента. Потім розколюють її уздовж па дві-три частини і виймають серцевину. Утворені тонкі стінки складають і герметично обгортають березовою корою, попередньо вставивши у тонкий отвір трембіти мундштук.


Брязкальця — тонкі металеві бляшки, що видають музичний шум, коли ними потрушують. Зроблено їх із срібла у вигляді листків, що висять на гіллі дерев. Такі брязкала нині навішують на обруч бубна зсередини інструмента.


Ложки дерев'яні – звичайні селянські супові ложки. Використовують тверді та '"дзвінкі" породи дерев, щоб звук був якісним та головним.Рубель – дошка з нарізаними поперек зубцями. Грають на рублі твердою палицею, утворюючи сухий іскристий потік звуків.


Здавна народні музичні інструменти побутового вжитку символізували традиції свого народу. Там і ми, українці, маємо давні звичаї, які передають нам з покоління в покоління наші діди-прадіди. Про це свідчать унікальні музичні інструменти, які створили і використовують тільки українці.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати