Власники закладів громадського харчування ігнорують матерів та дітей?

MyMay
  • 626

  • 5

  • 0

Ну чому у нас так мало закладів громадського харчування і відпочинку, де поважають матерів та дітей? У невеликих містах це питання стоїть особливо гостро, не кажучи вже про селища.

Той, хто хоча б раз відвідував кафе чи піцерії з дітками до 2 років, неодмінно зустрічався з проблемами відсутності стільчиків для годування, нестачі місця для розміщення коляски, не кажучи вже про пеленальний столик, на якому можна було б перевдягнути дитину чи змінити підгузок.

Питання чистоти вбиралень таж залишається відкритим, у більшість туалетів дитину заводити просто страшно і бридко! Про облаштування затишного і комфортного місця для грудного годування немовляти годі й мріяти. Розігріти дитяче харчування, чомусь, теж досить проблематично…

Добре, хоч ігрові куточки подекуди з’являються, хоча це радше одиничні випадки. Та й іграшки і забави для таких ігрових місць власникам чи адміністраторам слід добирати більш ретельно, адже вони повинні бути максимально безпечними, не містити дрібних деталей, легко митися або пратися (і робити це слід регулярно!), не бути ламкими і не нести загрози для здоров'я та життя як тієї діти, що грається, так і для інших малюків, які знаходяться поряд. У тому числі я маю на увазі і старанно загострені дерев’янні олівці, які при необережному поводженні можуть легко скалічити дитя. А килимки, по яких діти повзають під час ігор, повинні чиститися і пилососитися не просто щодня, а кілька разів на день.

Десятки моїх знайомих матусь, які розчиняються у монотонності сірих декретних буднів, залюбки поласували б морозивом, піцою чи іншими смаколиками разом з малятком, але ж дитина неодмінно захоче теж перекусити своєю їжею, прийде час змінити підгузок чи перевдягти крихітку, а зробити ці прості операції у переважній більшості закладів просто неможливо або дууууже проблематично і дискомфортно як для мами, так і для дитини.

Я зі своєю донею відвідала чимало закладів громадського харчування, де мені доводилося ловити на собі неоднозначні погляди відвідувачів і працівників під час грудного годування дитини, де на моє запитання, чи можна попросити стілець для годування, отримувала відповіді: «такого у нас немає, з такими дітьми треба їсти вдома».

Ось і залишаються молочні коктейлі, фруктові салатики і просто зміна обстановки після недоспаних ночей для елементарного психологічного розвантаження недоступною розкішшю для багатьох матусь. Ось якби треба було облаштувати місце для курців, поставити ігровий автомат чи купити дорогущу постійно галасуючу і нікому не потрібну плазму, - тут затримки б не було, тут «ласкаво просимо»!

А матері з дітьми повинні сидіти в чотирьох стінах або без кінця топтатися на дитячому майданчику, адже майже усі наші кафе та ресторани для «нормальних людей», які вживають спритні напої, замовляють наїдків на солідні суми, а спокійний відпочинок і ласощі для мам та дітей – це так, капризи. Можна обійтися і без них - без мам, і без дітей.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати