Історії жінок з відомих картин

Яка жінка не мріє, щоб її красою захоплювалися мільйони впродовж багатьох століть? Кому б не хотілося бути увіковіченою пензлем талановитого художника?

Ми звикли милуватися неповторними образами прекрасних дам великих художників, та для більшості персонажі полотен так і лишаються чимось вигаданим, фантазійним, недосяжним.

Проте усі ці жінки – реальні персонажі зі своїми непростими історіями життя.

«Портрет Струйской», Ф.С. Рокотов, 1772 р.

Федор Степанович Рокотов зобразив Олександру Петрівну Струйську ще зовсім юною. У 18 років дівчину видали заміж за дуже багатого вдівця. Саме він перед весіллям замовив портрет своєї нареченої. На весілля пристаркуватий вдівець подарував Олександрі Петрівні нову церкву.

Він вирізнявся досить непростою вдачею: все життя писав для неї вірші, хоча якось навіть програв свою дружину в карти якомусь поміщику, який забрав її до себе на певний час. За 24 роки шлюбу Струйська народила 18 дітей, проте 10 з них померли у ранньому дитинстві. Олександра Петрівна пережила чоловіка на 40 років, впевнено керувала маєтком і залишила дітям пристойний спадок.

«Портрет актриси Жанни Самарі», Огюст Ренуар, 1878 р.

Зовнішність актриси – сама жіночність. У 1877-1878 роках Ренуар написав чотири портрети Жанни Самарі, кожен з яких і композицією, і колоритом, і розмірами істотно відрізняється від інших. В 14 років вона вступила в консерваторію, а вже з 18 грала в спектаклях. У 25 років вийшла заміж і народила трьох дітей. В 33 роки захворіла на черевний тиф і померла. Незадовго до смерті написала дитячу книгу «Les gourmandises de Charlotte» («Делікатеси Шарлотти»).


«Портрет М.І. Лопухиной », В.Л. Боровиковський, 1797 р.

Портрет 18-річної Марії замовив прославленому в той час художнику Боровиковському в якості весільного подарунку Степан Аврамович Лопухін. У шлюбі представниця графського роду Толстих не була щасливою. Егермейстер С.А. Лопухін виявився людиною досить грубою, абсолютно не близьким їй емоційно. Марія нудьгувала, дітей в сім’ї не було. В розквіті молодості в 23 роки М.І. Лопухина померла від невиліковної сухоти.


«Дівчинка з персиками», Віра Мамонтова, В.А. Сєров, 1887 р.

В.А. Сєров увіковічнив образ 12-річної дочки художника Віри. Коли дівчинка виросла і перетворилася на чарівну дівчину, вийшла заміж за майбутнього обер-прокурора Святійшого Синоду і голову дворянства Москви Олександра Самаріна. Їх кохання було взаємним, стосунки довірливими. Молодята мали незабутню романтичну весільну подорож по Італії, після чого оселилися в місті Богородске. Там у них один за одним народилося троє дітей. Але раптом, всього через 5 років після весілля, у грудні 1907 року Віра Савівна раптово померла від швидкоплинного запалення легенів. Їй було всього 32 роки. Її чоловік Олександр Самарін так більше і не одружився.


"Мона Ліза", Леонардо да Вінчі, 1503-1519 рр.

Ліза дель Джоконда в 15 років вийшла заміж за торговця шовком з Флоренції Франческо дель Джокондо. Вона була третьою по рахунку дружиною Франческо. Їх шлюб був заснований на любові і взаємоповазі. Ліза народила шістьох дітей, вела розмірене життя середнього класу епохи Відродження. Коли в сім’ї сталося нещастя - помер від чуми чоловік, Лізу також вразила ця важка хвороба. Проте одна з дочок без опасання і сумнівів взяла маму до себе і виходила її. Мона Ліза вилікувалася і прожила до 63 років. Останні роки свого життя Ліза дель Джоконда проживала зі своїми дочками.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати