Як вибрати дитячу пляшечку

Дитяча пляшечка – незамінна річ будь-якої мами, навіть якщо дитина на грудному вигодовуванні.

Це може бути пляшечка скляна або пластикова, велика чи зовсім маленька, для молочних сумішей, каш або напоїв. На сьогоднішній день вибір пляшечок настільки великий, що у цьому різноманітті легко розгубитися. Та обираючи пляшечку, головне враховувати усі критерії безпеки, а не вестися на оригінальні дизайнерські рішення.

Головними критеріями вибору дитячої пляшечки є:

 • матеріал, з якого виготовлена пляшечка;
 • форма і об’єм пляшечки;
 • герметичність ковпачка;
 • соски, якими комплектуються пляшечки;
 • наявність антиколикової системи;
 • точність і зручність шкали на пляшці.

Більш гігієнічними є скляні пляшечки. Їх не потрібно так часто змінювати, легко мити і стерилізувати. Але скляні пляшечки не є безпечними в експлуатації, адже будь-якої миті як дитина, так і дорослий може випустити таку пляшку з рук і розбити.

При використанні будь-яких пляшечок слід пам’ятати, що не можна залишати малюка з пляшкою без нагляду! Дитина може не впоратися з потоком рідини, тому так важливо чітко контролювати процес годування.

Що ж стосується пластикових пляшечок, то є декілька простих, але обов’язкових правих їх вибору та експлуатації:

 1. Обирайте «правильні» пляшечки: нанесений трикутник з цифрами 01 до 05 свідчить про те, що пластик не містить шкідливого бисфенолу А.
 2. В таких пляшечках заборонено розігрівати харчування чи напої в мікрохвильовій печі.
 3. Не можна наливати та зберігати в пластикових пляшечках гарячі напої, суміш.
 4. Змінювати пластикові пляшечки слід кожні 3-4 місяці.
 5. Якщо на стінках пляшечки з’явилися подряпини – прийшов час її викинути.
 6. Не можна мити пластикові пляшечки в посудомийній машині.
 7. Найпростіший спосіб стерилізації таких пляшечок – кип’ятіння.

При неправильному догляді на стінках пляшечки, у зйомник елементах та важкодоступних місцях можуть утворюватися бактерії, накопичуватися пліснява, що може спричинити серйозні захворювання дитини.

Для будь-яких пляшечок є обов’язковою регулярна заміна сосок: латексних - кожні три місяці, силіконових – кожні 4-6 міс. Також слід пам’ятати про заміну сосок при потребі, наприклад, на більшу, з більшим отвором чи при ушкодженнях. Окрім різниці у матеріалі соски розрізняються за формою. Форма соски буває класичною (знайома нам з дитинства), анатомічної (найбільш наближеною до форми соска), а також ортодонтичною (зі скошеним краєм для формування у дитини правильного прикусу).

При використанні будь-яких пляшечок слід пам’ятати, що не можна залишати малюка з пляшкою без нагляду! Дитина може не впоратися з потоком рідини, тому так важливо чітко контролювати процес годування.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати