Цікаві факти про поліцію

MyMay
  • 5000

  • 7

  • 0

1. Слово «поліція» прийшло в українську мову з польської мови (policja). Поляки, у свою чергу, запозичили це слово у німців (polizei), ну а вони — з латині (politia — «державний устрій»).

2. У США сума заробітної плати поліцейського за рік становить не менше 40 тисяч доларів. Примножується зарплатня з вислугою років. Також американським копам виплачується компенсація за понаднормовий робочий час. Година такої роботи оцінюється на 50% дорожче.

3. Коли в США людина іде на службу в поліцію, то отримує звання «детектив» або «офіцер». По чину таке звання вважається наймолодшими. Звання не даються за вислугу років чи інші заслуги. Близько 90% навіть на пенсію йдуть в такому ранзі.

4. Найжорстокішими серед цивілізованих країн вважають бразильських копів. Оскільки у цій країні наркоманія дуже сильна, поліція змушена боротися з нею «власними методами». Найчастіше ці методи нічим не відрізняються від методів самих злочинців.

5. Найбільшою довірою та популярністю поліція користується в Фінляндії. Згідно з опитуваннями, правоохоронцям там довіряє понад 90% населення.

6. У США обшуки і допити детективи проводять самостійно. Їм не потрібні «поняті», як у нашій країні. Суд вірить словами офіцера. Якщо ж офіцер поліції буде викритий у брехні, то йому загрожує тюремний строк тривалістю 15 років.

7. Якось німецька поліція спіймала на вулиці сову-п’яничку, яка випила забагато шнапсу. Місцеві копи розповіли, що неподалік від птаха лежали дві пляшки із залишками цього міцного напою. Сова у той час преспокійно сиділа біля узбіччя дороги, навіть не звертаючи уваги на дорожній рух.

8. За статистикою середня частота випадків, коли американський полісмен застосовує свою службову вогнепальну зброю на ураження, становить один раз на 27 років. Тож не варто вірити голлівудським фільмам. Хоча, частина правди у тих же фільмах таки є. Нерідко у кіно показують, як поліцейські при необхідності забирають перший-ліпший автомобіль для погоні. А ось це вже правда - в США поліція дійсно має таке право.

9. В американській поліції в одному управлінні не може працювати сімейна пара. Вважається, що це підриває дисципліну і заважає виконанню професійних обов'язків. Також таке табу пояснюється тим, що через присутність чоловіка або дружини під час форс-мажору, другий член сім’ї не зможе діяти виважено і швидко. Не вітаються в поліції США і службові романи всередині поліцейського відділення.

10. За рік в Україні сталося близько 500 дорожньо-транспортних пригод за участю поліцейських.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати