Як алюміній змінив світ

Вперше алюміній був отриманий в 1825 році, відомим фізиком Гансом Ерстедом, але тоді процес його добування був досить важким та дорогим. Крім того, саме в 1830 роки алюміній був дорожчий за золото і платину.

Лише в 1880-их роках був отриманий масовий процес добування алюмінію. Тоді вартість одного кілограму алюмінію дорівнювала 1200 американських доларів а уже на початку 20 століття його вартість впала до 1 долару за 1 кілограм.

Через декілька років німецький інженер Альфред Вільм зумів відкрити дисперсійне твердження, яке перетворювало алюміній в дюралюміній. Саме наступний мав набагато міцніший справ а з часом такий метал ставав ще більш сильнішим.

Відомо, що дюралюміній був використаний при створенні першого повністю металевого літака. Завдяки його легкій масі та міцності інженери змогли назавжди змінити процес будування літаків, розширивши їх в об’ємі та додавши нові аеродинамічні форми.

Цікаво й те, що 13% всього алюмінію використовують в енергетичному секторі, не дивлячись на те, що мідь вважається найкращим провідником, та саме алюміній дозволяє збільшувати відстань між опорами ліній електропередач, що в свою чергу дозволяє менше витрачати на будівництво таких опор.

23% світового алюмінію використовується при будівництві. До прикладу можна віднести такі відомі будівлі, як Емпайр-Стейт-Білдінг (Манхеттен, Нью-Йорк).

Все ж головним джерелом, де використовують алюміній є – автомобілебудування. Сьогодні більшість концернів використовують саме алюміній для усіх матеріалів автомобіля, починаючи з двигунів і закінчуючи самими каркасами для авто.

Використання алюмінію дало змого людство більш раціонально використовувати матеріали, також алюміній є одним із най довговічніших матеріалів, а його переробка не коштує багато зусиль.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати