Не сміття, а сировина! Шлях Green Peace від самого початку і до сьогодні

15 вересня 1971 року - день народження першої організованої акції екологів проти ядерних випробувань – саме ця дата вважається днем ​​створення (днем початку діяльності) міжнародної екологічної організації «Грінпіс» (англ. Greenpeace, «Зелений світ»).

Засновники «Грінпіс» - Бен Меткаф і Девід Фрейзер Мак Таггарт. Їх називали «першими воїнами зеленого воїнства». До того, як заснувати «Грінпіс», Бен очолював PR-агенство, а Таггарт займався бізнесом в Канаді. У 1971 році невелика група екологів «оголосила війну» американському уряду, який проводив ядерні випробування на острові Амчитка (Аляска) - це була перша організована природоохоронна акція протесту. Саме у членів цієї групи на чолі з Беном Меткафом і Девідом Таггартом незабаром виникла ідея створення екологічної організації «Грінпіс».

Девід Фрейзер з 1979 по 1991 роки був беззмінним президентом «Грінпіс», а в останні роки був почесним президентом організації (він загинув в автокатастрофі в березні 2001 року). За час свого існування «Грінпіс» виріс з групи ентузіастів в потужну міжнародну екологічну організацію, яка активно діє по всьому світу. Робота екологів включає в себе наступні напрямки: Кампанія з біорізноманіттям; Кампанія по захисту атмосфери; Антиядерна кампанія; Кампанія з токсичних речовин.

У своїй діяльності «Грінпіс» керується принципами: протест дією - організація і проведення акцій, що привертають увагу громадськості до проблем екології і до тих, хто винен в їх виникненні. Всі дії «Грінпіс» - це здійснення мирного протесту; незалежність - «Грінпіс» не примикає до жодної політичної партії, не приймає пожертвувань від державних організацій, комерційних структур і політичних партій.

Фінансується організація і її відділення виключно за рахунок особистих добровільних пожертвувань прихильників руху в світі. Головним керівним органом є Рада «Грінпіс», що складається з представників всіх офісів організації, які існують більш ніж в 40 країнах світу.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати