Чи можна підбирати їжу з підлоги? Або правило 5 секунд

Alex Geek
  • 737

  • 0

  • 0

Існує стійке переконання в тому, що якщо встигнути підняти впалу на підлогу їжу протягом п'яти секунд, то бактеріям просто не вистачить часу на те, щоб потрапити в цю їжу. Цей міф був розвіяний вченими з Ратгерського університету. Професор Дональд Шаффнер (Дональд Шафнер) пояснює, що, в залежності від ступеня зволоження і часу контакту, бактерії можуть виявитися в упущені їжі менш ніж за секунду. В ході дослідження було виявлено, що різні види їжі, що впали на різні поверхні, заражаються бактеріями з різною швидкістю.


Дослідниками були протестовані чотири типи поверхні - нержавіюча сталь, керамічна плитка, дерево і килим, а також чотири види їжі - кавун, хліб, бутерброд з маслом і желейна цукерка. 

Науковці провели 2560 дослідів, серед яких визначили контакт їжі з поверхнею, рівень забруднення з мікробами і їх 

Не стало дивним відкриттям те, що зараження кавуна стало найбільш значним. Найменшою мірою зараження піддалася желейна цукерка. Професор Шаффнер зазначає, що найбільшою забруднюються ті продукти, які занадто сильно зволожені. Адже у бактерій немає ніг і вони переміщаються з рідиною. Чим вологіше їжа, тим вище ризик переходу бактерій. Чим більше їжа контактує з поверхнею, тим більше бактерій переходять з неї в їжу.

Дивно, але килимове покриття показало дуже низький ступінь переходу бактерій в порівнянні з керамічною плиткою і нержавіючою сталлю. При цьому ступінь переходу бактерій з дерева значно відрізняється залежно від інших умов експерименту.

Виявилося, що «правило п'яти секунд» має під собою реальні підстави - чим довше часу їжа контактує з поверхнею, тим більше бактерій з'явиться в їжі. Але існують і інші чинники, які впливають на це, тобто вологість, сам склад їжі, а також сама поверхня, на якій знаходиться суб'єкт. 


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати