10 причин вчити дитину малювати

Nick
  • 2698

  • 14

  • 1

   Всі батьки мріють, щоб їхня дитина виросла розвиненою, культурною і успішною. А чи знали Ви, що усі необхідні для цього якості розвиваються та прищеплюються за допомогою малювання? Загалом, аргументів «за» - безліч. Серед них - і психологічні нюанси, і вражаючі приклади великих досягнень майстрів, від Мікеланджело до Далі. Отже, з чого все починається?

     1. Перша причина - проза життя: розвиток дрібної моторики 

Це дійсно одна з перших і очевидних причин заохочувати дитину до заняття малюванням. Саме завдяки олівцю і пензлику рухи рукою стають точними і вивіреними. Це також стане в нагоді в абсолютно не пов'язаних з малюванням областях - від спорту і вишивання до швидкісного набору СМС батькам, щоб не хвилювалися, коли син або дочка затримується на вечірці.

2. Причина номер два - поліпшення комунікації з дитиною.

Багато батьків не враховують важливість, потрібність, і - головне - простоту обговорення намальованого їхніми дітьми. Буває, що дитина ще не дуже добре може розмовляти, але вже може показати вам те, про що вона думає, що їй цікаво. Обговорюючи малюнки, ви, безумовно, краще зрозумієте своє чадо. Крім того, за допомогою «промовляння» з дитиною її малюнків можна легко давати нові знання і пробуджувати інтерес до областей життя, не пов'язаних з живописом.

За спогадами родичів, першим словом малюка Пабло Пікассо було слово «олівець». Коли хлопчик підріс, його батько став брати сина з собою в коледж, де викладав малювання. Ось робота Пабло Пікассо «Пікадор», намальована ним 1890 року у 8-річному віці, а ось і легендарна історія. Мовляв, одного разу батька Пікассо чогось викликали з кабінету, де він в той момент працював над картиною із зображенням голубів. Повернувшись, він виявив, що юний Пабло закінчив картину. Майстерність 13-річного сина так потрясла батька, що він віддав Пабло свою палітру й пензлі і з тих пір більше не підходив до мольберта.

3. Третя причина - гармонізація внутрішнього стану дитини.

Інакше кажучи, «самотерапія». Не секрет, що дорослі часто недостатньо розуміють (або ж їм не вистачає часу зрозуміти) всю складність дитячого світу. Там теж є емоції, стреси і проблеми. Малюючи їх, дитина може позбутися негативу, вирішити накопичені проблеми або показати їх вам, і отримати необхідну допомогу і підтримку.

4. Відчуття композиції - четверта причина вчити дитину малювати.

Це дуже важливо для розвиненої людини і допомагає в житті не тільки художникам. Розуміння композиції - основа смаку людини. Це чуття необхідно будь-кому - адже не секрет, що близько 80% інформації ми сприймаємо візуально, а, отже, розвинений смак дозволить вашій дитині краще адаптуватися у світі.Сальвадор Далі. «Пейзаж поблизу Фігерасі» - картина, намальована ним в 6-річному віці.

5. Причина номер п'ять: розвиток індивідуальності.

Напевно, ця причина навчити дитину малювати може стати головною для тих батьків, які розуміють, що їхні діти - це, в першу чергу, особистості. Малювання і навчання живопису - один з найефективніших шляхів виховати дитину, котра є відмінною від інших. Людину зі своїм унікальним баченням світу, яким він зможе ділитися.

6. Номер шість: прилучення до культурної спадщини

Малювання і живопис - не тільки композиція, колір і матеріал; це історії, показані і розказані автором. Але щоб розповісти свої власні історії, треба знати, про що хотіли сказати своїми роботами інші художники. Значить, треба орієнтуватися в світовій історії, мати уявлення про події, що сталися часом сотні і тисячі років тому.

7. Сьома причина вчити дитину малювання - розвиток посидючості, здатності концентруватися

Малювання - не тільки гра, але й кропітка праця. У світі не так багато занять, які, будучи грою і розвагою для дитини, одночасно привчають його до подолання, до необхідності закінчити розпочате. Адже недомальований малюнок, як історія, написана без фіналу, втрачає свій сенс. Втім, дехто може й посперечатися з цим аргументом.

   

Найдорожча на сьогодні картина, створена дитиною, коштує близько 6 мільйонів доларів і належить пензлю Мікеланджело Буонаротті. Полотно «Муки Святого Антонія» створено художником у віці 13 років.

8. Восьма причина: розвиток творчого мислення дитини

Малювання - це, мабуть, найперший вид творчості, яким захоплюються всі малюки. Саме в процесі малювання вони багато фантазують, вигадують сюжети. Малювання - фундамент творчого розвитку, на якому згодом вишикується будівля неформального мислення і неупередженого ставлення до навколишнього світу. Це може проявитися в найнесподіваніших сферах нашого життя. Наприклад, хірург, який захоплюється живописом, набагато точніше розрізняє кольори тканин людського організму в ході операції.

9. Дев'ята причина - дуже вагома. Малювання підвищує самооцінку!

Це дуже важливо для кожного - незалежно від віку. Згадайте сяючий погляд своєї дитини після закінчення малюнка, після такої довгої і складної праці. Ви хвалите його, а це - визнання, усвідомлення важливості зробленого своїми руками. Гордість за хорошу роботу додає сил і впевненості, що стане в нагоді для вирішення інших життєвих завдань. Ну, а при тому достатку стилів і технік, які панують зараз в сучасному мистецтві, все, що малює дитина - гідно похвали.

10. Номер десять: більше шансів на успіх

Звичайно, переважна більшість малюють дітей в подальшому житті не стають художниками і живописцями. Однак, маючи весь перерахований вище багаж навичок або ж навіть його частину, у вашої дитини будуть набагато більші шанси стати успішним у житті і досягати поставлених цілей.

Ранні роботи Клода Моне - карикатури! Цей кумедний «портрет чоловіка» був намальований 15-річним підлітком. Будучи не  надто старанним учнем, Клод розмальовував обкладинки зошитів і малював карикатури на вчителів. Та так вдало, що до 15 років прославився в рідному Гаврі як майстерний карикатурист. Його стали просити малювати карикатурні портрети, що він і робив, причому - вже за гроші: з вас 20 франків! Незабаром кумедні малюнки Клода Моне красувалися у вітрині єдиної лавки художнього приладдя міста. Побачивши їх юний Моне «готовий був луснути від гордості».

Отож, причин вчити дитину прекрасному вдосталь, вибирайте будь-яку, та вітайте юного художника. Бажаємо успіху!Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати

Alex Geek

23.09.2016 / 18:08

Хороший блог, дуже

Відповісти