Як стимулювати свою дитину вчитися краще?

Напевне усі батьки хочуть, щоб їхня дитина старанно і сумлінно вчилася.

Ми впевнені в тому, що свій світогляд, мрії і свій характер наша дитина формує уже в школі, тому якщо змусити її вчитися, то в майбутньому вона стане успішною людиною і зможе нас потішити.

Так само батьки засмучуються, коли їх дитина не проявляє достатньо уваги навчанню, більше того воно їй зовсім не цікаво і вона не відчуває ніякої провини за це. Якщо ж батьки будуть просто карати свою дитину за погані оцінки, то в підсумку вони отримають лише те, що вона буде ховати свій щоденник від них.

Найперше, що потрібно зробити батькам, це стати другом для своє дитини, потрібно щоб ваш діалог в сім’ї проходив в простому і не напружливому ритмі, аби дитина змогла розказати свої проблеми і відкрити причину неуспішності.

Необхідно пам’ятати, що свою дитину потрібно хвалити, потрібно цінувати його хороші сторони. Для початку слід організувати розмову з вашим школярем, пояснити йому, що батьки хотіли б, щоб він вчився добре.

Сказати, що погані оцінки засмучують маму, їй сумно, коли малюк демонструє погане ставлення до навчання. Кожна дитина дуже хоче радувати старших, і, ймовірно, він просто не відає, як це зробити. Якщо по якомусь предмету ваш учень отримав хорошу оцінку, потрібно показати, що цей момент надзвичайно радує вас. Похвалити дитину та зробити так, щоб похвала була більш значущою, ніж осуд. Нехай він запам’ятає хороше мамин настрій і захоче повторити «фокус».

Не бійтесь робити прості заохочення для гарного навчання. Купіть йому солодощі, поведіть до парку, відправте на його улюблений гурток.

Не варто зриватись на дитині, слід просто пояснювати, взагалі слова мають велику силу, просто вони часто не доходять до адресата через наш крик і невгамовні емоції.

Ніколи не пропонуйте йому гроші, які малюк зможе «заробити» хорошими оцінками. Тут існує кілька підводних рифів. Спочатку цей спосіб може сподобатися і вам, і дитині. Але незабаром, навчання може стати способом «витрусити» з батьків гроші. Якщо така стратегія продовжиться, то фінансові відносини витісняють сімейні, ваш син буде вас любити і слухати, але тільки за гроші, якщо ж ви їх втратите, то автоматично втратите авторитет.

Завжди шукайте сильні сторони своєї дитини і розвивайте їх, повірте, якщо йому важко вчити математику чи фізику, але легко бігати і грати у футбол, то вперед в спортивно школу, виховуйте олімпійця, хай він відчує смак труднощів і перемоги.

Впевнений в тому, що належна увага і старання батьків зроблять свою справу. Тому стимулюйте вчитись свою дитину правильними речами, обіймами, спортом, рибалкою, а не грошима, чи пустими обіцянками. Покажіть йому, що освіта розвиває його самого і бути розумним і кмітливим зараз – це дійсно дуже круто.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати