Що таке Starbucks і чому там найкраща кава на Землі?

Alex Geek
  • 1880

  • 0

  • 3

Якщо ви любите каву і хочете спробувати дійсно вишукані смаки цього напою, то вам слід потрапити до Starbucks.

Starbucks - це, мабуть, найвідоміша в світі мережа кав'ярень. Заснована компанія була порівняно недавно, в 1971 році і починала вона свій шлях як мережа магазинів з продажу кави. Перший магазин відкрився 30 березня 1971 го року. Троє засновників: Джеррі Болдуін (Джеррі Болдуін), Зів Сігл (Зів Siegl) і Гордон Боукер (Gordon Боукер), вчитель англійської, вчитель історії і письменник, вирішили зайнятися продажами кави в зернах і відкрили свій перший магазин в Pike Place Market, в Сіетлі , Магазинчик довго був не тільки першим, але і єдиним. Але вже через десять років магазинів Starbucks стало п'ять, крім того у компанії з'явилася своя фабрика. Крім продажів кави в своїх магазинах, підприємство також було постачальником кави в зернах для багатьох кав'ярень, барів та ресторанів.

У 1987-му році настає переломний момент в історії Starbucks, власником компанії стає Говард Шульц, який і зробив Starbucks таким, яким ми його знаємо сьогодні. Шульц пропрацював в Starbucks кілька років, в якості директора з роздрібних продажів і маркетингу, але не зміг здійснити свою мрію - створити мережу кав'ярень на базі компанії. Тоді він іде з бізнесу і починає свою справу - незабаром Шульц стає власником мережі кав'ярень Il Giornale. А в 1987-му повертається і, знайшовши інвесторів, купує компанію. Купивши Starbucks, він дає це незвичайне ім'я своїм кав'ярням і об'єднує два споріднених виду діяльності в одну компанію. Такий альянс виявився надзвичайно вдалим і мережа кав'ярень Starbucks під його керівництвом зуміла завоювати весь світ.

Але, мабуть, найбільш популярним елементом компанії Starbucks став його логотип. Русалка або сирена з двома хвостами, знайдена на старовинній гравюрі шістнадцятого століття, перекочувала на емблему Starbucks і, хоч і трохи змінившись, залишилася там до сьогоднішнього дня, продовжуючи морську тему назви компанії. Русалка з двома хвостами - це поширений персонаж середньовічного фольклору, її називали Мелюзина або Мелизанда, цей образ часто використовувався в геральдиці. У 1987-му році логотип змінюється, об'єднуючи в собі логотипи двох компаній Starbucks і Il Giornale, саме від Il Giornale знак Starbucks і отримав свої характерні риси - русалку оточував зелений круг з зірками і ім'ям компанії. Користуючись нагодою і сама русалка була кілька осучаснена. У 1992-му логотип був ще раз змінений, слідом за пишними формами русалки зник і будь-який натяк на її пупок.

Starbucks сьогодні - це не тільки кава а й кавові напої, десерти і закуски. Компанія також займається і суміжними видами бізнесу - книгами, кінематографом, музикою, існує навіть спеціальний підрозділ Starbucks - Starbucks Entertainment, яке розвиває розважальний напрямок в рамках компанії.

Одне з основних вимог при виборі приміщень для кав'ярень Starbucks (яке, тим не менш, не завжди дотримується): це те, що вхідні двері повинні дивитися на схід або на південь і ніколи на північ. Це пояснюється тим, що відвідувачі повинні насолоджуватися денним світлом, але при цьому сонце ніколи не повинно світити їм в обличчя.

На сьогоднішній день Starbucks - це найбільша мережа кав'ярень, яка налічує більше 23 000 точок в 67 різних країнах світу. Це один із сотні кращих роботодавців планети, а Бренд Starbucks - один з найбільш відомих в США.

Крім самої кави клієнтам тут пропонують повноцінні сніданки і обіди. У будь-якій з кав'ярень відвідувач може як просто відпочити і послухати музику, так і попрацювати в невимушеному обстановці (всі заклади оснащені WI-FI). 

Більш того, відвідувачі можуть не тільки вибрати музику для прослуховування (з 200 тис. Пропонованих композицій), а й замовити диск з найбільше сподобались мелодіями (вартість такої послуги становить приблизно $ 9).

Starbucks проводить виїздні дегустаційні вечора в будинках для людей похилого віку та лікарнях, закуповує каву у виробників з країн «третього світу» за справедливими ринковими цінами, а також допомагає фермерам впроваджувати екологічно чисті технології також постійно експерементуючи і шукаючи нові сорти смачної кави.
Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати

Iskovskaya Margarita

30.09.2016 / 03:28

Управляющая компания - Starbucks Corporation. Starbucks является самой крупной кофейной компанией в мире, с сетью кофеен более 22,5 тыс. в 67 странах (по данным на декабрь 2015). Вечно вы опаздываете лет на 5) эх, Украина)

Відповісти
Iskovskaya Margarita

Alex Geek Iskovskaya Margarita

30.09.2016 / 14:12

Iskovskaya Margarita, 23,768 если точно! https://en.wikipedia.org/wiki/Starbucks

Відповісти
Alex Geek

Віктор Шеремета Alex Geek

30.09.2016 / 14:15

Alex Geek, Це ж мабуть з Росії, там в них своя вікіпедія і свої факти:)

Відповісти