На Марс з вітерцем. Або для чого Елон Маск планує колонізувати «червону» планету?

Якщо ви знаєте, що таке Tesla або Space X, то ви обов’язково мали б чути про генія сучасності Елона Маска. Його називаються справжнім «залізним чоловіком» адже ті гаджети, які придумає Маск і які хоче бачити вже в найближчі роки, ніхто навіть уявити собі не може.

Не будемо поспішати до Марсу, а поки залишимось на Землі і спробуємо розібратись, чому Маск проводить презентації, таких проектів, коли в Каліфорнії найнижчі за останні декілька років показники з продажу автомобілів Tesla.

Дилери вже зараз пропонують клієнтам хороші знижки, хоча сам Елон говорив, Tesla завжди знатиме собі ціну. Крім того його ж ракета Falcon 9, яка мала доставити на орбіту супутник та спец призначення для МКС вибухнула не встигнувши піднятись в повітря.


Незважаючи на негаразди, черга за ракетою вистроїлась вже на роки, навіть NASA хоче собі таку ж саму ракету. Чому, бо дешево. «Фалкон 9» - це найдешевша ракета, по-справжньому хороша ракета, яка зможе вивести на орбіту космічний корабель або ж супутник.

Транслюючи публічно свої марсіанські мрії, Елон Маск фактично пропонує всім своїм нинішнім і потенційним клієнтам прийняти разом з ним участь у будівництві дороги на Марс.

Марс схожий на Землю лише частково. В добі майже 24 години, є вода, але вона не питна; 20 градусів тепла, але частіше - мороз в мінус 150. Сам Елон Маск впевнений: років за 100 там можна створити самодостатнє місто-мільйонник, куди обрані зможуть переселитися в разі загибелі Землі.

Ідеї ​​колонізації Марса вже мільйон років відома усім. Однак наважитись на цей крок, ще ніхто й не зміг. Для того аби колонізувати Марс, Маску треба не мільярди, а трильйони доларів. Лише один політ туди коштує 10 мільярдів, про те інженер впевнений що гроші з часом знайдуться.

Якщо ж ви думаєте, що ідея колонізації марса – це щирі прагнення Маска, то ви помиляєтесь. Скоріше всього, це маркетинговий хід. Варто лише американському інженеру відвернутись від своєї ідеї про Марс, як всі союзники відвернуться від нього, інвестиції теж підуть геть, а в замін прийде висока конкуренція з європейськими, російськими, індійськими і китайськими ракетами.

Що це все означає.
Лише те, що Маск став заручником своїх мрій. Можна сказати з впевненістю, що колонізація Марса – це повний абсурд, такі технології і витрати не світять ні одній компанії світу, крім того ніхто поки, що не ризикне всім заради одної космічної ідеї.


Для того аби бути лідером в цьому сегменті, компанії SpaceX все-ж доведеться вивести на «червону планету» кілька своїх ракет і продемонструвати усьому світові і інвесторам нові технології, але чи вийде це в них, поки що невідомо. Відомо лише те, що найближчим новини про космос від SpaceX будуть з’являтися досить часто, адже компанія не збирається втрачати свої позиції на ринку і віддавати свої контракти комусь іншому.

А Марс, ну Марс то таке, колись і полетять…


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати