Як виникла кава і як вона потрапила до нашого столу?

Alex Geek
  • 1366

  • 4

  • 0

Батьківщиною кави прийнято називати Ефіопію. Відомі кілька ефіопських легенд про походження кави і про те, як саме цей напій потрапив до нашого столу.

  • Згідно з однією легендою, історія кави починається з єменського шейха Абд-аль-Кадіра. Під час проведення науково-дослідних робіт шейх виявляв нові лікарські засоби. Одного разу в поле його зору потрапили плоди кавового дерева, що і послужило початком історії кави. 1587 року Кадір писав: «Ніхто не може зрозуміти істини, поки не скуштує кавового пінного блаженства». Але спочатку тільки як засіб, що допомагає від головного болю і розладу шлунка.


  • Згідно з іншою легендою, першовідкривачем кавового дерева став ефіопський пастух Калдім приблизно в 850 році. Як свідчать рукописні джерела, Калдім, переганяючи своє стадо по схилах гір, де зустрічалися зарості дикорослого кавового дерева, пастух звернув увагу на дивну поведінку кіз. Поївши листя цієї рослини, кози приходили в збуджений стан, починали несамовито бігати і скакати. Калдім розповів про це настоятелю місцевого монастиря. Той ризикнув сам спробувати листя і плодів кавового дерева. Випробувавши на собі тонізуючу і збуджуючу дію, настоятель вирішив, що відвар з цієї рослини буде корисний, щоб його підопічні ченці не засинали під час тривалих служб. Вживання відвару з листя і плодів кави стало традицією цього монастиря, а потім набуло популярності і серед місцевих жителів.


Європейське духовенство також намагалося боротися з його впливом, накладаючи заборони під приводом того, що кава, це напій званий «чорної кров'ю турок», є згубним впливом ісламу на душі християн. Вперше мішки кави були привезені до Європи в 1615 році венеціанскімі купцями. Це сталося під час появи в Європі двох інших гарячих напоїв - гарячого шоколаду, привезеного з Америки іспанцями в 1528 році, і чаю, що вперше з'явився в Європі в 1610 році. Найвідоміша венеціанська кав'ярня «Кафе Флоріан» на Площі Сан Марко була відкрита в 1720 році. В даний час ця кав'ярня, як і раніше працює і відкрита для відвідувачів. Цікаво, що найбільша в світі страхова компанія «Ллойд» в Лондоні починала свій шлях саме, як кав'ярня. Вона була відкрита в 1688 році Едвардом Ллойдом, який спеціально для суддів варив каву.


В Італії радники Климента VIII пропонували йому оголосити улюблений напій Оттоманської Імперії нечистим. Однак Папа вирішив благословити каву, зробивши його прийнятним християнським напоєм. Це сталося в 1600 році. Перша європейська кав'ярня була відкрита в Венеції в 1645 році. Вона називалася Bottega дель caffè. Активна торгівля між Венецією і мусульманами в Північній Африці, Єгипті та Сході несла велику різноманітність африканських товарів, включаючи каву, яка й стала провідним товаром європейського порту. Венеціанські торговці ввели традицію пропонувати багатим людям Венеції чашку кави.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати