Зміцнюємо імунитет або, як не захворіти восени?

Літо закінчилося, сонечко сховалося. Зате з'являється чхання, нежиті, і інші неприємні симптоми застуди.

За статистикою, дорослі хворіють 2 рази в рік, школярі - 3 рази, а дошкільнята - 6 разів. Але це статистика, насправді ж деякі застуджуються набагато частіше. Звідки беруться причини наших хвороб, відповідь я знаходила як на сторінках мережі, так і запитувала в досвідчених лікарів.

Найпоширеніша причина - вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів. Їх найлегше «схопити», тому що передаються вони легко - повітряно-крапельним шляхом. Багато людей під час хвороби не лікуються вдома, а ходять на роботу, їздять в метро і легко «дарують» вірус.


Поганий жарт з нами грає й образ життя, який ми ведемо.
Хтось курить, хтось любить випити, а більшість сидить цілий день, пересуваючись на машині від робочого комп'ютера до домашнього телевізора. Статична напруга часто стає причиною спазмів судин і хворобливим станом очей. Від нестачі руху слабшають м'язи, слабшають судини, підвищується стомлюваність, і хворобам легше до нас дістатися.


Алергія, та й будь-яке інше хронічне захворювання, зазвичай послаблює організм в період хвороби. Алергічний нежить (риніт), бронхіальна астма можуть дрімати, а, зустрівшись з вірусом, «розквітнуть» і додадуть своєму господарю багато неприємностей.

Ми мало спимо.
Відсутність повноцінного відпочинку послаблює організм.

Правильне харчування.
Ми харчуємося, як доведеться - 3 менше раз в день, часто без гарячого, а ще частіше бутербродами. Організму просто не вистачає вітамінів, клітковини, та й енергії, щоб протистояти перепадам погоди, вогкості і інфекціям.

Перевантаження і стреси. Лаємося, нервуємо, поспішаємо - все це призводить до неврозів і стресів. А стрес послаблює захисні сили.

Як з цим боротися: постарайтеся менше курити, а краще зовсім кинути!
Обмежитесь алкоголем, і, головне...

Рухайтесь! Нам потрібні сильні м'язи, серце і судини. Качаємо прес, зміцнюємо плечовий пояс. Дітям потрібна фізичне навантаження не менше 3 разів на тиждень, а дорослим добре б робити вправи як мінімум по 5-10 хвилин два рази на день. А ще потрібно ходити пішки - 5-7 тисяч кроків (3-5 км) за день.


Гуляти.
Особливо на сонці. Воно - наш найважливіший вітамін, а свіже повітря допомагає мозку «надихатися» киснем. Спати не менш 7-8 годин на день. Правильно харчуватися. 3 рази на день, два з яких будуть з гарячими стравами. Трохи менше вуглеводів, побільше клітковини - овочів і фруктів. Уникати перевантажень і стресів.

Пишіть план на день і не залишайте гори роботи на вечір, постарайтеся вирішувати питання без конфліктів, виходьте з дому заздалегідь, щоб не поспішати, дихайте глибше! Загартовуйтесь. Починати можна в будь-якому віці. Головне - без фанатизму. Не відразу виливати на себе відро крижаної води, а поступово звикати - спочатку обливатися після миття водою трохи прохолодніше звичного душа, і так поступово знижувати градус. Можна почати з обливання ніг і рук. Одягайтесь завжди правильно і менше купуйте синтетичний одяг, який не дозволяє шкірі дихати.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати