Які кулачні бої в парламентських стінах запам'ятав увесь світ?

Alex Geek
  • 1295

  • 4

  • 0

В кінці 2011 року британське видання Guardian склало рейтинг найбільш бійцівських парламентів світу. Оцінка в основному залежала від видовищності і масштабності події. На перших місцях розташувалися парламенти: Південної Кореї, Тайваню, України, Італії, Росії, Туреччини. 

1. 8 грудня 2010. Сеул, Південна Корея.


Депутати з південнокорейською опозиційної Демократичної партії спробували не допустити прийняття бюджету країни на майбутній рік. Конфлікт викликали спірні проекти з очищення річок. Голосів у опозиціонерів для блокування прийняття бюджету було недостатньо, тому вони ще напередодні блокували всі підходи до залу засідань. У коридорі народні обранці звели барикади з меблів. Бійка почалася вранці, коли спікер парламенту при підтримці представників правлячий партії спробував пройти на своє робоче місце. В результаті бійки декілька осіб отримали травми, а один депутат був госпіталізований. Його вдарили молотком по голові. В результаті парламентська більшість перемогла. Голосування відбулося, і бюджет на майбутній рік був прийнятий.

2. 26 жовтня 2011 року Рим, Італія.


Клаудіо Барбат (зліва), член опозиційної італійської партії FLI, завдає удар Фабіо Раньєрі (праворуч) з «Північної Ліги» в парламенті. Приводом стали слова глави опозиційної партії Джанфранко Фіні. Політик заявив, що дружина Умберто Боссі, голови партії «Північна ліга», вийшла на пенсію в 39 років. Питання пенсійної реформи - один з найболючіших в країні. Прем'єр-міністр Сільвіо Берлусконі, поступаючись тиску Брюсселя, пропонував підвищити вік виходу на пенсію з 65 до 67 лет.

3. 27 квітня, 2010. Київ. Україна


Перед початком засідання Верховної Ради України, на якому може бути ратифіковано угоду про продовження перебування Чорноморського флоту РФ на Україні, спікера українського парламенту Володимира Литвина закидали яйцями депутати від опозиції. Фракції Блоку Юлії Тимошенко і «Наша Україна - Народна самооборона» заблокували робочі місця своїм однопартійцям, які вирішили підтримати договір про ЧФ. Голова ВР В.Литвин ризикнув розпочати засідання. Однак незабаром між депутатами фракцій НУ-НС і Партії регіонів зав'язалася бійка, а в секторі депутатів БЮТ запалили димову шашку.

4. 28 травня, 2007. Анкара. Турція.


Депутат від опозиційної Республіканської народної партії (РНП) Ідріс Самі Тандоглу (праворуч) і невідомі депутати з тієї ж партії б'ють Аліма Тунч з Партії справедливості і розвитку Туреччини (AK Party). Парламент Туреччини зібрався обговорити ряд поправок в Костітуціі, що стосуються загальних і президентських виборов.

5. 9 лютого, 2006. Київ. Україна


Українські депутати побилися в Раді перед виступом президента Віктора Ющенко.

6. 29 березня, 2012. Турція


У парламенті Туреччини сталася бійка під час обговорення законопроекту про освіту. Неприємний інцидент стався між депутатом від опозиційної Народно-республіканської партії (НРП) Вели Агбабой і депутатом від правлячої Партії справедливості і розвитку Мехметом Метінером. Словесна перепалка між парламентаріями вилилася в драку.

7. 26 жовтня, 2004. Тайбей, Тайвань.


Депутат Чен Цунь-й (Chen Tsung-yi) від правлячої Демократичної прогресивної партії Тайваню кидає в опозиціонерів книгу. Ті в боргу не залишилися. Депутати дістали свої обіди і почали кидатися їжею. Сварка спалахнула під час обговорення виділення 18 млрд. доларів США на військовий бюджет.

8. 19 січня, 2007. Тайбей, Тайвань.


Депутати кулаками намагаються пробитися до мікрофона спікера парламенту Ван Цзінь-Пиня (Wang Jin-pyng) під час масової бійки, що спалахнула перед голосуванням на користь спірного законопроекту про вибори вищого органу влади на острові.

9. 6 листопада, 2003. Тайвань


Чан Шао-хо (Chung Shao-ho), крайній зліва, депутат від опозиційної Першої народної партії б'є депутата Го Джан-чана (Kuo Jung-chung), на столі, від Демократичної прогресивної партії Тайваню (ДПП ). ДПП намагалася блокувати засідання, на якому вони повинні була відповісти на питання про розтрати коштів зі спеціального представницького фонда.

10. 11 січня, 2007. Тайбей, Тайвань


Хсьен-чан (Chen Hsien-chung), праворуч, з Демократичної прогресивної партії і опозиціонер Чен Чао-ран (Chen Chao-rung) вплуталися в бійку. Вони посперечалися з приводу бюджету для Міністертства державної служби.

11. 23 березня 2004 року. Тайбей, Тайвань.


Депутат Ляо Фен-де (Liao Feng-teh), в центрі, з Націоналістичної партії б'ється з Лінь Фен-сі (Lin Feng-hsi) з Демократичної прогресивної партії. Бійка спалахнула в конференц-залі будівлі парламенту в Тайбеї через спроби внесення поправок в процедуру перерахунку голосів під час президентських виборов.REUTERS / Gi Chih-Sheng

17. 7 лютого, 2003. Держдума, Москва, Росія.


Незалежний депутат Олександр Федулов (на фотографії - справа) запропонував оцінити як незадовільну діяльність комісії з етики на чолі з членом фракції «Єдність» Галиною Стрельченко. Депутат заявив, що комісія недостатньо принципова в оцінці дій і заяв багатьох депутатів, перш за все лідера фракції КПРФ Геннадія Зюганова. При цьому Федулов в своєму висловлюванні назвав Зюганова політичною повією. На захист лідера КПРФ встав депутат-комуніст Василь Шандибін (на фотографії - зліва), який спокійно підійшов до Федулову з посмішкою і несподівано завдав тому удар кулаком. Зав'язалася велика, російська "драка".


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати