Бургер: історія найпопулярнішої страви у світі

27 липня вважається днем ​​народження гамбургера. Своєю назвою головний американський бутерброд зобов'язаний вихідцям з Гамбурга. Однак для того, щоб стати «королем» американського, а потім і світового фаст-фуду, німецький біфштекс повинен був бути зручним для їжі «на ходу». 


Зараз в це важко повірити, але всього трохи більше ста років тому ніхто навіть і не підозрював, настільки може бути смачним страва, що складається зі смаженої котлети, яка подається між двома булочками. Своєю простотою і смаком новаторська вигадка кулінарів відразу завоювала шалену популярність у представників всіх верств населення.

Зростаюча з кожним днем ​​слава страви привела до того, що так чи інакше всі хотіли бути причетними до його винаходу. На авторство претендували як багато американців, які стверджували, що саме вони внесли фундаментальний внесок у створення цієї страви, так і кулінари інших країн. В кінцевому рахунку спроби відвоювати собі шматочок слави закінчилися тим, що гамбургер став однією з найбільш заплутаних історій.

  • Саме слово «гамбургер» походить від назви другого за величиною міста Німеччини - Гамбург. За однією з версій, саме звідти разом з німецькими іммігрантами рецепт потрапив до Америки. У той час гамбургер був шматком смаженої свинини в хлібі. 


  • Відповідно до іншої версії, гамбургер був названий на честь міста Гамбург в штаті Нью-Йорк. У 1885 році брати Чарльз і Френк Менчіс в американському Гамбурзі, під час ярмарку пропонували підкріпитися смаженої котлетою з яловичини, вкладену між двома булочками. Кажуть, що у них закінчилися запаси свинячої ковбаси, яку вони використовували для сендвічів, і вони вирішили замінити її яловичиною.


  • У тому ж 1885 році на ярмарку в Сеймурі Чарлі Нагрін продавав фрикадельки, вкладені між двома скибочками хліба. На його думку, таке блюдо як можна краще підходило для такого заходу, так як його можна було їсти на ходу. Своє кулінарне творіння він назвав «Гамбургер Чарлі». 
  • Вперше в нью-йоркських ресторанах термін «гамбургер» з'явився в 1834 році. Перша згадка про «Гамбурзькому стейк», чиєю батьківщиною є Німеччина, зустрічається в журналі «Вечірній Бостон» від 1884 року. 


  • Сім'я Оскара Вебера Білбі з міста Талса стверджує, що перший гамбургер приготував їх предок. Сталося це в 1891 році. Прадід Оскара готував котлети і начиняв ними дріжджові булочки. У 1995 році губернатор Франк Кітінг назвав місто Талса «справжнім місцем народження гамбургера». 
  • Ще одним кулінаром, який зіграв роль в появі гамбургера, вважають Отто Куасва. У 1891 році він приготував яловичі котлети, які доповнив зверху смаженим яйцем. Моряки, які відвідували кафе, згодом прибрали яйце, залишивши тільки котлету. 


  • Іншим винахідником гамбургера вважав себе кухар Флетчер Девіс з міста Афіни в штаті Техас, який в 1880 році поклав обсмажену котлету з гірчицею і цибулею між двома скибочками хліба. У 1904 році на ярмарку в Сент-Луїсі у Флетчера і його дружини була невелика крамничка, де вони і продавали свої бургери. 
  • У 1900 році в своєму рідному місті Нью-Хейвен свій перший гамбургер приготував Луї Лессінг. Клієнт попросив зробити якесь швидке і гаряче блюдо. М'ясо Луї подав між двома скибочками тосту. Через цю деталь деякі кулінарні критики відмовляються визнавати, що саме Луї приготував перший гамбургер. Однак у 2000 році Бібліотека Конгресу США назвала Лессінга людиною, яка зробила перший американський гамбургер. 


  • Широку популярність гамбургери отримали в 1904 році на ярмарку в Сент-Луїсі, але в великий символ бургер перетворився лише через майже 30 років, коли Уолтер Андерсон з міста Уічіта, штат Канзас, заснував мережу закусочних White Castle Hamburger, головним блюдом яких став гамбургер . 


У сучасній версії бургера існує безліч різновидів. Варіації з булочкою і котлетою з рубленого м'яса пропонують навіть бабки біля підїздів. З творами закусочних і фастфудів їх блюдо має хіба що спільну назву. Крім того, в елітних ресторанах можна знайти бургери, які коштують по декілька тисяч доларів, нащастя в McDonalds такий бургер коштує лише 1 долар, хоча й це зараз не зовсім мало.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати