Як на заводі Bentley в Крю збирають найрозкішніші автомобілі в світі?

Борат
  • 1400

  • 8

  • 0

Цей завод був побудований прямо на картопляному полі, поруч з Крю. Місце було вибрано подалі від великих міст, але з розвиненою мережею доріг, в тому числі залізних. Завод будували для виробництва авіаційних двигунів Rolls-Royce. Уже через п'ять місяців після початку будівництва з цеху вийшов перший 12-циліндровий двигун Мерлін.


Так вийшло, що сьогодні завод в Крю - одне з тих рідкісних місць на землі, де все ще виробляють 12-циліндрові мотори. Тільки вже не для літаків, а для машин. І не V-подібніі, а W-подібні. Хоча сама розкішна екслюзивність давно пішла від Bentley адже більшість двигунів навіть для Audi і VW поставлялися звідси. Тільки для німців W12 робили атмосферними, а для Bentley до них прикручували дві турбіни.

Відомо, що там не люблять говорити про те, що конструкція такого двигуна йде корінням до двох складеним разом фольксвагеновских двигунів VR6, концептів VW W12 і Audi Avus - останній з'явився тоді, коли Бентлі ще був під крилом Rolls-Royce. Справа була давно, та й мотор з тих пір змінився. Коротше кажучи, якщо ви опинитеся в Крю, то називайте англійським мотором W12 - зробіть людям приємно.


На перший погляд, підприємство Bentley в Крю - це звичайний автомобільний завод. З поправкою на те, що виробляють тут дуже дорогі машини. Відмінності починаєш помічати, заглибившись в цеху з обробки шкіри, дерева там де, ведуться роботи над салоном. Кожен етап складається з десятків і сотень процедур, і майже всі вони - теплі, лампові, ручні.

Вибір коров'ячої шкіри, наприклад. Якщо на шкірі є складка або інший серйозний дефект, їй не обшиють навіть нижню частину заднього дивана, а просто викинуть. Якщо дефект поменше - вона може для чогось згодиться. А для обшивки панелей, які завжди на виду, шкіра повинна бути еталонною. Найскладніше - знайти шкуру достатніх розмірів і якості для обшивки стелі.


Обшивка керма - ще одне клопітка справа. Заготівлю закріплюють на стапелі, обгортають шматком шкіри з пробитими для ниток дірками, і прошивають кольоровою ниткою, витонченими і відпрацьованими стежками, вручну. Цілий день. Для того, щоб нитка легше проходила в пробиті в шкірі отвори, в них вставляють ... звичайну вилку з їдальні. Насправді роботу там виконують просто феноменальну і дуже дорогу.

Цех з обробки дерева захоплює ще більше. Кожна деталь для кожного автомобіля - особлива. Про те, як майстра вибирають малюнок, ріжуть і склеюють шари, полірують, випрямляють, вирізають і запікають, в Крю можуть розповідати годинами. Кожен екземпляр дорогої деревени, який має хоч один найменший дефект, відразу йде в помийне відро.


Висадка власних гаїв, підбір однакових малюнків на розпущеному дерев'яному шпоні, симетричні шматки дерева для оббивки симетричних деталей салону - все це старий добрий Bentley. Але зрозуміло, не всі процедури на заводі - ручні. Велика частина робіт механізована і виконуються за допомогою роботів і верстатів. Також, як і на будь-якому іншому заводі, тут кузов спочатку зварюється, а потім проходить вздовж всієї складальної лінії, де відповідно до специфікації від замовника на нього навішують необхідне обладнання, «одружують» з платформою і двигуном. І в кінці цієї лінії вас чекатиме ще один автомобіль Bentley.

Вірніше, « ще один Bentley » для працівників заводу. А для всіх інших - один із витворів автомобільного мистецтва.


Bentley сьогодні витрачає багато сил і коштів на розширення своїх територій. У сегменті люксових автомобілів вони вийшли на перше місце по продажах (ключовими ринками для них, крім Китаю, тепер стали ще й Японія з Південна Корея). Попит на Bentayga виявився настільки високим, що керівництво досі вирішує, на скільки збільшити виробництво, щоб його наситити. У Крю вже зведено нову будівлю, куди переїдуть 400 інженерів. Будується інженерно-дизайнерський коледж. П'ятдесят три наявних ринку Bentley збирається розширити до 70-ти в самий найближчий час. Якщо це не люкс-експансія, тоді що?


Ви можете називати ці машини як хочете. Вважати цих людей снобами, що відірвалися від реальності, геніями своєї справи. Або не думати про них зовсім нічого. Та насправді поки існують такі автомобілі, як Bentley, доки існує справжнє автомобільне мистецтво, яке дуже скурпульозне, але дуже прекрасне.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати