Чи подарує безвізовий режим українцям хоча б якісь привілегії?

Варто почати з того, що безвізовий режим для України - це добре і крапка! Їздити в країни Євросоюзу стане простіше і дешевше, нехай і не всі зможуть це собі дозволити, зате процедур стане менше, черг і клопотів також поменшає.

Верховна Рада знову спробувала прийняти закони, необхідний для введення безвізового режиму з ЄС. Єврокомісія вже в грудні прийме рішення про те, чи готова Україна до скасування віз і чи можна ввести безвізовий режим в 2016 році. Прийнято вважати, що якщо безвізовий режим буде запроваджено, це відкриє нові можливості для пересічного українця.


Здавалося б, біометричний паспорт - все, що потрібно для подорожі в будь-яку країну шенгенської зони. І ніякого оформлення віз, очікування, відмов. З іншого боку, безвізовий режим не вирішує питання добробуту громадян країни, а з урахуванням курсу валют стає ясно, що в "Європу без кордонів" українці масово не кинуться. Але для тих, хто і так подорожує, безвізовий режим помітно спростить цей процес.

Всі документи, крім біометричного паспорта, є не обов'язковими, а рекомендованими, ви можете їх не оформляти. Тим не менш, співробітники прикордонної служби мають повне право зажадати один з перерахованих вище документів, і, в разі їх відсутності, вам легко можуть відмовити у в'їзді. Тоді ви повинні будете отримати на руки письмово обґрунтовану відповідь на спеціальному бланку. До нього додається опис всіх прав і можливостей громадянина опротестувати відмову в судовому порядку.

  • Раніше, міністр закордонних справ України Павло Клімкін називав безвізовий режим з ЄС одним з пріоритетів для країни зараз. "Якщо ми вибрали повноцінну інтеграцію в ЄС, а ми її дійсно вибрали, то в питанні безвізового діалогу є лакмусовим папірцем усіх наших з вами дій на шляху до Європейського Союзу", - заявив Клімкін.

Для того, аби подоружувати країнами Євпропи, пересічному українцю потрібно мати:

  • 45 євро на кожен день перебування в європі
  • чітку ціль поїздки, подорож, родичі, друзі, фестивалі, відпочинок...
  • кредитні картки і медичне страхування
  • біометричний паспорт
  • в разі подорожі на автомобілі - поліс страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу
  • звісноо ж, квиток додому

На мою думку безвізовий режим і справді спрощує багато моментів, але є одне але, ті, хто вже подорожували зроблять це знову без проблем, пересічний українець з середньою заробітною платнею, всерівно може отримати відмову на пункті перетину кордону, адже його можуть сприйняти, як емігранта або заробітчанина, економічне положення країни в поганому стані, та й знайти гроші для подорожі теж не дуже легко.


Проте, слід зауважити, що саме безвізовий режим тить поїздки не тільки для туристів, але для студентів, вчених, учасників конференцій, семінарів чи виставок.

Знову ж повертаючись до попереднього контексту, можна з впевненістю сказати, що безвізовий режим лише спростить шлях тим, хто часто їздить до Європи, для усіх інших, це великої ролі зовсім не грає, хіба що на емоційному рівні, адже тепер з впевненістю можна сказати своєму сусіду - Україна - це Європа!


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати