10 найкрасивіших і незвичайних садів світу

Пропоную вам переглянути, хоча б на вашому моніторі, найкрасивиші сади з усього світу, які зібрані для вас лише в одному блозі. 

Бухарестський ботанічний сад, Румунія


Якщо ви хочете побачити одну з найбільших ботанічних колекцій у світі, вам в Бухарестський ботанічний сад. Тут на 17,5 га ростуть близько 10 тисяч видів рослин. Для особливих цінителів природи працює музей, де містяться 5 тисяч найрідкісніших рослин, включаючи 1 тис екзотичних. Сад існує з 1891 року, над його проектом працювали румунський ботанік Дімітріє Брандза і бельгійський архітектор-дизайнер Фуш.

Крім того: неподалік від саду знаходиться палац Котрочень - резиденція президента Румунії.

Сади Ексбері, Великобританія 


Сади Ексбері, створені знаменитим бароном Ротшильдом в англійському графстві Хемпшир, вважаються одними з найкрасивіших в Європі. Барон-садівник, який, крім іншого, був талановитим фінансистом, з усіх своїх закордонних поїздок привозив рідкісні екземпляри для своїх садів. Тут на 81 га ростуть азалії, рододендрони, камелії, іриси і багато інших рослин з різних країн. Над створенням садів працювали 100 садівників. Для зрошення рослин під землею проклали першу в світі унікальну іригаційну систему - 35 км труб.

Крім того: гордість колекції - блакитні альпійські троянди.

Сади Клода Моне, Франція 


Знаменитий імпресіоніст Клод Моне в 1883 році купив ділянку землі в 80 км від Парижа, в містечку Живерні. Тут Моне влаштував сад з клумбами, алеями і квітковими заростями, змішуючи рослини як олійні фарби. У його саду можна слухати тишу в маленьких куточках серед троянд і ромашок, настурцій і маків, гліциній і деревовидних японських півоній.

Крім того: біля струмка Ру художник створив ставок з лататтям, містками і струмками, де черпав натхнення для багатьох своїх картин.

Сади Рекьюген, Японія


Назва найстаріших садів Рекьюген в Токіо перекладається як «сад шести поем». Він існує з XVII століття і вважається найгарнішим японським садом. Тут є все для неспішного споглядання, роздумів і відчуття спокою: лагуни, острови, лісові ділянки, штучні пагорби, чайні будиночки, мости. У парку понад 6 тисяч дерев, серед яких - вигнуті сосни і знамениті плакучі сакури.

Крім того: вночі парк підсвічується і стає дуже таємничим.

Сад щастя, Китай 


Якщо в пошуках гармонії ви не поїхали до Японії, вирушайте в Китай. Тут теж є свій куточок розслаблення і умиротворення - Сад Юй Юань. Саду 400 років, він приховує павільйони і водойми, зберігає камені і відкриває ворота монастирів. Сад знаходиться в центрі старого найстаріших садів Рекьюген в Шанхая, інша його назва - Сад щастя.

Крім того: одна з головних визначних пам'яток саду (а їх тут чимало) - стародавня п'ятитонна скеля з нефриту химерної форми.

Сад космічних роздумів, Шотландія


Поміркувати про тлінність світу і його пристрої можна в Шотландії, де відомий архітектор, архітектурний критик і теоретик-постмодерніст Чарльз Дженкс створив свій унікальний всесвіт в мініатюрі - Сад космічних роздумів. Сад Дженкса побудований на метафорах. Тут є спіралі, піраміди, змії, рівняння, атоми, чорні діри і багато, що дозволяє поглянути на красу всесвіту з особливого ракурсу.

Крім того: в Саду космічних роздумів можна зустріти навіть драконів.

Сади Бучарт, Канада 


Власники цих садів - сім'я Бучарт. Ставки, фонтани, водоспади, струмки і павільйони були закладені в 1904 році Робертом Бучарт і його дружиною Дженні, які займалися розробкою покладів вапняку в місцевому кар'єрі. Коли запаси вапняку вичерпалися, сімейна пара вирішила влаштувати в колишньому кар'єрі Затонулий сад. Сьогодні тут зростає 1 млн рослин. Колекція славиться своїм розарієм, де ростуть понад 100 видів гібридної чайної троянди, 64 типу флорібандаса, 400 грандіфлора і кучерявих троянд.

Крім того: це найвідоміші сади на Західному узбережжі Північної Америки.

Сади Боболі, Італія 


Сади Боболі - один з найвідоміших пам'ятників садово-паркового мистецтва епохи Відродження у Флоренції. Парк розташований на схилах пагорба Боболі, біля головної резиденції великих герцогів Тоскани - Медічі, де зберігається найбільша колекція робіт Рафаеля. У садах безліч доріжок, античних статуй, гротів, терас і фонтанів. Сади були закладені в XVI столітті за ініціативою дружини герцога Козімо I Медічі; їх сучасна площа - 4,5 га. Північна частина садів славиться своїм панорамним видом на околиці, а в південній частині можна виявити оранжереї і штучний острів.

Крім того: за зразком садів Боболі пізніше розбивалися багато знаменитих європейські парки, в тому числі Версаль.

Бруклінський ботанічний сад, США 


Бруклінський ботанічний сад існує з 1910 року і включає 14 садів, в тому числі Дитячий, Японський, Сад каменів, Сад Шекспіра. На площі 21 га розміщуються найрізноманітніші колекції, серед яких можна особливо виділити колекції карликових дерев бонсай, сакур, пальм, троянд і орхідей.

Крім того: це, мабуть, найпопулярніший сад в Нью-Йорку.

Ботанічний сад Кірстенбош, Південна Африка 


Сад Кирстенбош входить в сімку кращих ботанічних садів світу. Тут, на східному схилі гори Столовой, неподалік від Кейптауна, зібрані рослини, яких немає більше ніде: рідкісні сорти протеї, єрики, стародавні цикади, пеларгонії і папороті, камфорні дерева, «жовті» та «залізні» дерева, унікальні кактуси. Крім місцевих рослин добре прижилися в Південній Африці і всім знайомі дуби, верби, в'язи, яблуні, груші, сливи, персики, абрикоси, гранати, айва, оливи та виноград.

Крім того: саду більше 100 років, він найкрасивіший на континенті і один з найбільших на планеті.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати