10 затишних фактів про осінь

Чим ожеледь відрізняється від ожеледиці, звідки в листі жовтий колір і як в інших країнах називають бабине літо, про ці та інші цікаві подробиці я й спробую дати відповідть в даній статті.


Мовою індіанців мікмак деякі дерева названі відповідно зі звуком, який видає вітер, дуючи крізь них восени через годину після заходу сонця. Причому зі зміною цього звуку змінюються і назви дерев.

Зелений колір листя забезпечує хлорофіл. Восени хлорофіл поступово руйнується і стають видні інші постійні пігменти: жовтий ксантофіл і помаранчевий каротин.

Те, що у східних і західних слов'ян називається «бабиним літом», південні слов'яни називають «циганським літом», в німецькомовних країнах вважають «старечим літом», а в Північній Америці - «індіанським літом».


Ожеледь - це кірка льоду, що виникає при зіткненні опадів з поверхнею, що має негативну температуру. 

Ожеледиця, на відміну від ожеледиці, може виникати тільки на поверхні землі - в результаті замерзання талої (після відлиги) води.

До 18 століття на Русі осінь тривала від 23 вересня до Різдва Христового, тобто до 25 грудня.

В ірландському календарі, який базується на стародавніх кельтських традиціях, осінніми місяцями вважалися серпень, вересень і жовтень.

З 1348 по 1699 рік новий рік на Русі починався 1 вересня. 


Листя опадає не тільки в середній смузі - через наближення холодів, а й в інших областях з несприятливими опадами, наприклад, в субтропіках, де під час посухи рослинам не вистачає вологи.

Відповідно до словника Даля, слово «осінь» походить від слова «хоронитель» - затінювати, що означає, наступ тіні.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати