10 цікавих фактів з життя Гітлера, які могли змінити хід історії

Гітлер - постать, яку ненавидять, про яку говорять і про яку будуть з жахом згадувати в історії світу ще дуже й дуже довго. Та є одна річ, яка допомогала фюреру протягом усього його життя - везіння. Сьогодні я розповім про 10 цікавих подій з життя Гітлера, які могли змінити хід історії, але так і не змінили.

Гітлер ледь не помер у дитинстві

У січні 1894 року маленький німецький хлопчик грався собі спокійно на вулиці з іншімі діткамі. Та під час гри, ще маленький тоді фюрер, дуже захопився і вибіг на лід річки Інн. Хлопчик впав в крижану воду і відчайдушно борсався, намагаючись не потонути, його голос почув Йохан Кюбергер, який без роздумів пірнув у льодяну кригу і врятував хлопця, потім Кюбергер став священником, а Гітлер - диктатором.


Розлючений натовп ледь не забив Гітлера до смерті 

Коли Гітлер ще не прийшов до влади, він був всього лише одним з багатьох радикальних агітаторів правого спрямування. Після особливо провокаційного виступу в Мюнхені він змушений був тікати від розлюченого натовпу, який би вбив його, але в останній момент між натовпом почалась люта бійка, яка і спасла молодого, але тоді вже розлюченого нациста.

Гітлер був поранений хімічним снарядом

У 1918 році, в розпал Першої світової війни, Гітлер знаходився на передовій в Бельгії, саме тоді капрала  поранив британський хімічний снаряд з гірчичним газом. Більше 10 тисяч солдатів загинули від цих снарядів під час війни, але Гітлеру вдалося вижити. Після поранення він на час осліп і був доставлений в німецький військовий госпіталь.

Отримані поранення виявилися несерйозними, а втрачений зір незабаром повернулося. Капрал Адольф Гітлер зміг продовжити війну. Цей інцидент так налякав Адольфа, що за часів Другої світової війни він заборонив своїм солдатам застосовувати в боях хімічні снаряди з гірчичним газом, навіть проти ворогів.


Занадто милосердний британський солдат

Ближче до закінчення війни британські солдати взяли під свій контроль місто і відремонтували міст, частково зруйнований німцями, що прагнули перешкодити ворожій військової техніці доїхати до окупованого французького містечка. Після чергового бою молодий солдат британської армії Генрі Тенді приліг перепочити і перев`язати рани. Раптом він помітив німецького солдата, який втікав з зони окупованої британцями.

Тенді прицілився, збираючись вистрелити у ворога, проте передумав, помітивши, що той був поранений. Виявилося, що Генрі помилував 29-річного Адольфа Гітлера. «Я не хотів вбивати пораненого», - розповів про цей випадок Тенді в травні 1940 року. 

Дорожня аварія 

13 березня 1930 року вантажна фура з причепом врізалась в «Мерседес» Адольфа. На щастя для Гітлера, водій вантажівки встиг натиснути на гальма, тому зіткнення було менш руйнівним, ніж могло бути. На пасажирському сидінні поруч з Гітлером їхав Отто Вагенер.

Через півроку Гітлер і партія нацистів прийшли до влади. На жаль, про подальшу долю водія вантажівки нічого не відомо. 


Невдале самогубство 

Ернст Ханфштенгль з дружиною Хелен вперше зустрілися з Гітлером в 1921 році, незабаром після переїзду в Мюнхен з Нью-Йорка. Вони були вражені натхненною промовою молодого агітатора в одному з мюнхенських барів. Молоді люди стали близькими друзями. Деякий час Адольф Гітлер навіть жив у Ханфштенгль. Пізніше Ернст і його дружина прийняли участь в певному перевороті, коли нацисти спробували захопити владу в країні. Але тоді спроба провалилася.

Трійця забігла в заміську садибу подружжя Ханфштенгль. Гітлер був у нестямі від люті. «Все втрачено! - Кричав він. - Немає сенсу продовжувати боротися! ». І схопив пістолет зі столу. Але до того, як він встиг натиснути на курок, Хелен відібрала зброю. Через кілька днів будинок оточили поліцейські. Гітлер був заарештований.

Смертний вирок

Незадовго до суду влади Веймара в місті оголосили надзвичайний стан, який змінив судову систему. У підсумку долю Гітлера треба було вирішувати не суду присяжних, а особисто судді. Фашисту пощастило, що суддя, закріплений за його справою, Георг Нейтгардт, виявляв симпатію до його політичних поглядів.

Нейтгардт не тільки не присудив Гітлеру страту, а й дозволив йому звернутися до присутніх в залі людям для поширення власних політичних поглядів. 

Технічно Гітлер був визнаний винним у зраді. Але смертну кару замінили п`ятьма роками позбавлення волі, з яких Адольф провів за гратами менше року. 


Несподівана смерть матері 

Коли Гітлер був ще юнаком, відбулася подія, яка сильно вплинула на майбутнього фюрера - смерть його матері. Вона померла в 47-річному віці через рак грудей. Гітлер шалено любив свою матір, і в своїй книзі «Mein Kampf» називав її смерть «найстрашнішим ударом».

Деякі історики вважають, що Гітлер відмовлявся вірити в те, що його мати померла через рак грудей. Він нібито вважав, що вона була отруєна єврейським лікарем. Цілком ймовірно, що саме цей епізод і привів зрештою до Голокосту. 

Епізод з невдалим замахом 


У 1939 році замах на Гітлера здійснив простий німецький тесля Йоганн Георг Ельзер. Ельзер не приховував своїх лівих політичних поглядів і відкрито підтримував комуністів, що були тоді головною опозиційною силою в Німеччині. Пізніше вони стали першими, кого Гітлер стратив, взявши владу до своїх рук.

Коли нацисти прийшли до влади, Ельзер пішов працювати на збройовий завод Вальденмайера і почав продумувати план вбивства диктатора. Він крав з заводу матеріали для виготовлення саморобної бомби. Коли вибуховий пристрій був готовий, він більше місяця вручну видовбував невелику нішу в колоні трибуни, на яку Гітлер мав піднятися, щоб виголосити промову. Закінчивши, Георг заклав в неї бомбу і запустив таймер.

На жаль, традиційна мова фюрера в тому році була не такою тривалою, як зазвичай. Погана погода змусила Гітлера покинути трибуну всього за 5 хвилин до вибуху. Детонація пристрою привела до смерті 8 осіб, ще 60 отримали серйозні поранення, але Гітлера в їх числі не було. Був поранений і батько дружини Гітлера, Єви Браун. 

Після невдалого замаху Ельзер спробував втекти до Швейцарії, але його зловили на кордоні, запроторили за грати, а потім стратили.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати