7 дуже цікавих фактів про сніг, які повинен знати кожен

Якщо ми перестаємо любити сніг, значить ми старіємо! Це особисто моя думка, але згадайте, як в дитинстві ви раділи кожній сніжинці, як гралися в сніжки, каталися на санях та не хотіли йти додому. Так, як сезон снігу вже відкритий, я вирішив описати вам 7 дуже цікавих фактів, які знову повернуть вас до дитинства, в думках принаймні точно. 

1. Почнемо з того, що всі вчили ще в шкільні роки. На землі немає одинакох сніжинок, як немає одинакових людей. Круто ж, правда!? А ось рівну форму таки змогли знайти. Сталося це в далекому 1611, першовідкривач цього «дива» був Йоганн Кеплер. Правда, більш таких «видінь» більше не зафіксовано.


2. Найвідомішим дослідником снігу є Вілсон Алвін Бентлі (Wilson Alwyn Bentley). Цей американський фермер значну частину свого життя присвятив винаходу і вдосконаленню способу фотографування сніжинок. Спадщина Бентлі включає велику бібліотеку журналів, книг і опублікованих статей, а також більш 5000 знімків сніжинок, за що він і отримав своє прізвисько «Сніжинка» (Snowflake).


3. Вам здається, що всі сніжинки дуже маленькі? Правильно! Але в  28 січня 1887 під час снігопаду в Форт-Кео, Монтана, США метеорологи змогли зафіксувати найбільшу сніжинку у світі, її  діаметр дорівнював 15 дюймам (близько 38 см). Звичайні ж сніжинки мають близько 5 мм в діаметрі при масі 0,004 г. 


4. А скрипить сніг через те, що він ламається. Маленькі кристали льоду, на яких ми наступаємо труться один об одного і утворюють таких чудовий звук, якщо ви його забули, то вам варто цієї зими знову пограти в сніжки.


5. Сніг може бути не тільки білим! Таке явище спостерігається в тих місцях, де поширена водорість хламідомонада сніжна, що надає сніжному покриву відтінки червоного, бурого, жовтого і навіть чорного кольорів. 


6. 80 відсотків запасів прісної води на нашій планеті міститься саме у вигляді льоду і снігу і займає 12 відсотків земної поверхні.


7. Близько 50% населення всієї планети ніколи не бачило і не побачить сніг. Це проста статистика, яку розповіли науковці із Кембриджу. Отже, якщо ти можеш бачити сніг за вікном і грітися біля свого каміна, то може вважати себе щасливим, адже що потрібно ще в цьому житті, хіба що хороша музика і крісло-качалка.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати