Найвідоміші геї, яких знає увесь світ

Ми, чоловіки, не вважаємо чоловіками чоловіків, які люблять чоловіків. Це правило. Але є такі геї, які заслужили повагу, не через те, що вони геї, а через те, що вони зробили щось дійсно круте і визначне.

Іен Маккеллен


Британський актор Іен Маккеллен заявив про свою гомосексуальність в прямому ефірі в інтерв'ю на Бі-бі-сі в 1988 році. Але ми готові пробачити йому його орієнтацію за ролі лиходія Магнето з трилогії «Люди Х» і Гендальфа з «Володаря кілець» і «Хоббіта». Зрештою, навіть британська королева Єлизавета в 1990 році присвятила Маккеллена в лицарі (і офіційно він став першим лицарем-геєм!).

Стівен Фрай


Комік Стівен Фрай, зразок англійського джентльмена, який можна було б виставити в паризькій палаті міри і ваги (хоча він напевно був би проти), а також живе втілення ідеї, що можна бути відкритим геєм і діловою людиною одночасно. Фрай - талановитий комічний актор, режисер, сценарист і письменник. 

Оскар Уайльд


Поет, філософ, естет і денді був героєм свого часу і взагалі генієм. Любили Оскара Уайльда не тільки за його твори, а й за нескінченні дотепні висловлювання, якими супроводжувалася практично будь-яка його поява в суспільстві. Згубив Уайльда (на той час, до речі, одруженого і мав дітей) зв'язок з молодим аристократом Альфредом Дугласом, батько якого звинуватив письменника в содомії. Уайльд був засуджений в ході судового слухання, а пізніше помер у Франції від гострого менінгіту - всіма знехтуваний і забутий. І він гідний поваги за те, що навіть під час суду залишався вірним собі, хоча своїми колючими зауваженнями, які викликали захоплення у глядачів, багато в чому він й забезпечив собі обвинувальний вирок. Незважаючи на те що звинувачення, висунуті Уайльду, вважалися тяжким злочином в XIX столітті, любов публіки до письменника була така велика, що на першому слуханні присяжні не змогли винести ніякого вироку, а заставу за Уайльда вніс священик Стюарт Хедлі, навіть не знайомий з ним особисто .

Фредді Меркюрі


Фредді Меркьюрі - рок-ікона, виключення з усіх правил. Своєю творчістю він приніс нам багато радості, а своєю орієнтацією стільки печалі, але пробачити можна. Поза сценою Фредді теж поводився вельми мужньо: дізнавшись, що хворий на СНІД, він до останнього приховував це від родичів і шанувальників, а за час, поки боровся з хворобою, записав пісень на три альбоми вперед і передав права на Bohemian Rhapsody, яка була визнана кращою піснею тисячоліття за версією The Official Charts Company, фонду по боротьбі зі СНІДом. Так що там говорити ... Show must go on!

Жан Маре


Будучи кумиром і секс-символом епохи, Маре протягом двадцяти років жив разом з письменником і режисером Жаном Кокто. З його мужньою зовнішністю і атлетичною статурою бути геєм взагалі якось грішно, та й геєм бути - це взагалі хріх, тобто не взагалі, а завжди, не забувайте цього! Тим більше що знімався Маре виключно в ролях сміливих і відважних персонажів: лицарів, капітанів, на худий кінець, авантюристів, але з твердими моральними принципами. А також сам, без каскадерів, виконував всі трюки. Його ролі в «Фантомаса» - власне Фантомаса і журналіста Фандора - гідні захоплення: потрібно володіти неабияким талантом, щоб виконати одночасно головного лиходія і головного позитивного персонажа, причому так, що наслідувати хотілося саме лиходія. Зрештою, багато хто з нас в дитинстві грали в Фантомаса, я правда вже не грав.

Алан Тьюринг


Математик Алан Тьюринг вважається однією з найвідоміших жертв гомофобії у Великобританії. За рішенням суду він проходив курс примусової гормонотерапії для придушення лібідо і йому було заборонено працювати в головному шифрувальному підрозділі Великобританії. Останнє стало трагедією для вченого, і він покінчив життя самогубством. Де б ти був зараз, якби не Алан Тьюринг? Вже точно не за комп'ютером, тому що це він був творцем обчислювальної «машини Тьюрінга», яку можна вважати прообразом сучасного комп'ютера. Але головний внесок Тьюринга в історію - це робота під час Другої світової війни, коли він дешифрував «Енігму», німецьку машину для шифрування повідомлень. Завдяки цьому англійці завчасно дізнавалися про плани фашистів, що допомогло врятувати тисячі життів. Уїнстон Черчілль сказав, що ніхто інший не вніс такий же внесок в перемогу, як Алан Тьюринг.

Чак Паланік


Коли в 2003 році Чак Паланік, автор самого чоловічого роману десятиріччя «Бійцівський клуб», оголосив про свою гомосексуальність, це не справило такого фурору, який міг би бути. Насправді будь-який знайомий з творчістю Паланіка підозрював, що пуританин не зміг би створити контркультурні твори такої насиченості. Тому камінг-аут Паланіка пройшов тихо і мирно: після інтерв'ю, в якому він бовкнув зайвого, письменник вивісив на сайті аудіозапис, де повідомив про свою нетрадиційну орієнтацію. І продовжив писати книги про маргінальних особистостей, ізгоїв і збоченців. 

Грем Чепмен


Учасник легендарних Monty Python, великий комік Грем Чепмен офіційно зізнався в своїй орієнтації в середині 1970-х на телешоу і став одним з перших зірок, хто зробив це публічно. Чепмен з задоволенням жартував на гей-теми - наприклад, він був автором скетчу «Мишача проблема» про людей, які переодягаються в костюми мишей і зустрічаються на таємних вечірках з поїдання сиру, що було алегорією на приховане гей-співтовариство. Але ми поважаємо Грема Чепмена в першу чергу за ролі у фільмах «Монті Пайтон і Священний Грааль» та «Житіє святого Брайана по Монті Пайтон».

Ніл Патрік Харріс


Ми трохи сумнівалися, чи включати в наш список актора Нілу Патріка Харріса - врешті-решт, він, за його власною заявою, зробленою в 2006 році, «щасливий гей». Але роль бабія Барні Стінс в серіалі «Як я зустрів вашу маму» не залишила нас усіх байдужими. Не можна не поважати того, хто звів полювання за дівчатами в справжнє мистецтво, систематизував усі хитрощі і прийоми і створив «Кодекс братана». Навіть якщо він всього лише зіграв цю роль. Але як зіграв!


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати