Як виглядає казковий Хобітон (Нова Зеландія) вживу?

Найчарівніше село на планеті, екранізоване в популярній трилогії "Володар кілець" існує насправді! У статті Ви знайдете її докладний опис, барвисті ілюстрації, а також яскравий опис процесу створення такого мальовничого містечка в Новій Зеландії.


Ніхто не може залишитися байдужим до Ширу після прочитання або перегляду Володаря Кілець! Що таке Шир? Найзеленіша країна Середзем'я, населена хоббітами, розташована на захід від річки Брендівайн. Найбільшим селом Шира був Хоббітон, що розташовувався навколо Хоббітонского пагорба на струмку під назвою Розвідник. У Хоббітоні жили Більбо і Фродо Беггінси, а також садівник Сем Гемджі і його друзі Меріадок і Піппін.


Коли Пітер Джексон, режисер знаменитого блокбастера "Володар Кілець", пролітаючи над одним з островів Матамата в Новій Зеландії, побачив ці місця, то відразу зрозумів, що вони ідеально підходять для екранізації села Хоббітів. Уже в березні 1999 року він почав готувати поселення для хоббітів, щоб почати зйомки до кінця року! 


Хоббітон був побудований на території приватної вівчарської ферми. Її власники - три брата, двоє з який живуть там же, а третій в Матамата - маленькому містечку в 20 хвилинах їзди, розташованому серед зеленої горбистої, аграрної місцевості. 


Що найбільше сподобалося тут Пітеру Джексону - так це дивовижна краса природи і відсутність навіть натяку на цивілізацію. Так, американська знімальна компанія придбала центральний шматок ферми і побудували там для зйомок культового фільму «Володар кілець» місто Хоббітон.


Зазвичай режисери створюють картонні декорації для своїх фільмів, або ж малюють їх на комп'ютері. А ось Пітер Джексон вирішив зробити справжні будівлі.


Як відомо, в зйомках була задіяна армія Нової Зеландії. Солдати будували 1.5 кілометрову дорогу до Хобіттону, куди були пригнані спеціальні землерийні машини і безліч іншої техніки. Було вирито 37 отворів для будиночків на схилах, а самі приміщення були оформлені з дерева та пластику. Були зроблені огорожі з барбарису, висаджені невеликі сади, які трепетно ​​плекали протягом зими. 


На дах для млина пішла солома з очерету з ферми неподалік. Привезені з Тайваню штучні листя наліпили на старі засохлі дерева. Протягом цілих 9 місяців 400 чоловік щоденно працювали, щоб перетворити це місце в знаменитий Хобіттон, розташований в Середзем'ї! 


Після зйомок трилогії це місце було закинуто. Декорації прибрали і деякий час тут залишалися чорні діри. До 2011 року збереглися лише 17 з 37 будиночків. Єдиними гостями там були групи туристів і численні стада овець. 

Однак зі створенням «Хоббіта» декорації знову оновили і на цей раз їх залишили на радість туристам!


Працівниками місцевої ферми на прохання американських власників здійснюєть догляд за всієї живністю, що населяє Хоббітон і унікальним садом. Це село затишно розташували біля озера, а якщо озирнутися, то ніде поблизу не видно цивілізації. На під'їздах до Хоббітона кругом вівці, пагорби - звичайні для Нової Зеландії речі. 


Після виходу фільму на ферму почалося паломництво фанатів - господарі були вкрай незадоволені тим, що до них стали приходити люди з проханням показати їм, де знімався фільм. Таким чином виникла ідея створити туристичний маршрут в "Хоббітон" щоб якось упорядкувати потік незваних туристів і звільнити господарів. Ідея виявилася вдалою - в даний час ферму відвідує близько 300 осіб в день. Тур в Хоббітон коштує 50 доларів Нової Зеландії і займає близько трьох годин.


Найдивнішим є кількість деталей навколо нір: мітли, кошики, лавочки, банки, склянки, лавки - дуже схоже на сільський спосіб життя, де все в будинок, все в сім'ю. 


Тепер Хоббітон є музеєм, як постійна виставка та пам'ятка для шанувальників фільму про Середзем'я!


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати