Брехня, яку нам тулять виробники бутильованої води

Alex Geek
  • 808

  • 6

  • 0

На прилавках в магазині ми часто бачимо тисячі пляшок з різними напоями. Велика частина з них шкідлива в більших кількостях, про це вже давно відомо. Багато прихильників здорового способу життя крім води з напоїв взагалі більше нічого не купують, але так чи безпечна звичайна вода з пляшки і дійсно вона так необхідна або це просто добре розкручений маркетингом продукт?


1. Пляшка води ємністю 0,5 л коштує в магазині 5 гривень. Отже, літр обійдеться вам в 10 гривень. В день ви п'єте 2-3 літри води, за місяць сума виходить дуже значною.

2. Ідею про те, що «вісім склянок води в день» - запорука здоров'я і краси, в кінці 1990-х запустили маркетологи.

3. Та й хто сказав, що треба пити чисту воду? Чимало води ми отримуємо з їжею. Маленький лікнеп: з води на 88% складаються мандарини, на 86,3% - яблука, на 92% - томати, на 93% - редис, на 96% - огірки.

4. Пити воду для схуднення безглуздо - від надлишку рідини в організмі жири наростають, а не тануть! («ефект верблюда»). Для окислення жиру в організмі необхідний невеликий недобір води, а не її надлишок.

5. Цікаво, що в Україні бум продажів бутильованої води збігся з появою на ринку пластикової тари. Не можна ж торгувати однієї тільки тарою, потрібно, щоб всередині було хоча б щось, чи не так? ...

6. До 1990 року вся рідина продавалася в скляній тарі. Пластикова тара з'явилася на початку 1990-х рр і дивувала людей не менше, ніж жувальна гумка.

7. Просто нагадування: технологія ПЕТ-пляшки - запатентована, так що за право її використовувати нам доводиться платити.


8. «1,5-2 літра води в день, кави і суп не береться до уваги» - це тільки перший міф, який підняв продажу води в пляшках на нову висоту. Другий - «вода з-під крана небезпечна, якщо її пити - то можеш скоро померти». У Швейцарії відвідувачам ресторану приносять воду з-під крана «за замовчуванням» - нікому і в голову не прийде побоюватися того, що вона погана. У СНГ про таке і подумати не можна - в ресторані ніколи не подадуть «брудну» воду.

9. Водопровідна вода може потребувати доочищення - для цього підійдуть будь-які фільтри, наявні в продажу. В тому числі, і найдешевші. Побоюєтеся хлорки? Хлор - речовина летюча і повністю випаровується, якщо воду трохи підігріти і відстояти протягом 30 хвилин. 

10. Виробники води добувають сировину (воду) ... у водоканалі. Того самого, який постачає воду вам в квартиру по водопровідній трубі. 

11. Кожна третя пляшка з водою - горезвісна «вода з-під крана».  А платимо ми за «легенду», написану рекламним відділом компанії-виробника. На це витрачають мільйони - але справа того варта, адже на воді заробляють мільярди.

12. На етикетках малюють лісові простори, чисті джерела і озера - все, що хоче побачити покупець. Вода «Альп Скай» заманює красивими гірськими вершинами. Дивимося, де виробляється. Карпати, Кавказ? Ні - Київ, вул, Водна, 84. Це промзона.

13. Напис, що містить слова «централізоване джерело водопостачання», означає, що перед нами - «допрацьована» вода з-під крана.

14. Воду з водоканалу беруть на проби 3 рази в день. Воду з пляшки - 1 раз в 3 роки, або перед виходом на ринок, або за скаргою від споживача.

15. Раніше «дієтологи» говорили про дві обов'язкові літри води в день, зараз - вже чомусь про три ...


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати