Що означають назви грошей: гривні, долара, рублів...

Чому рубль називається рублем, долар доларом, ієна ієною і лише євро більш-менш обізвали по-людськи? Ця стаття зробить тебе духовно багатшими за п'ять хвилин!

Японська ієна

Найзагадковіша з назв грошей містить неймовірно банальну розгадку. Ієна має китайського предка, а китайський предок зветься співзвучно: «юань».

Китайський юань 

У допитливого читача виникає відразу логічне запитання: а що тоді означає юань? У перекладі - круглий об'єкт »або« кругла монета ». Так, ось так банально мислили китайці в епоху династії Цинь. Але ж могли б назвати монету «черпак, що пронизує очі безрогій змії» - і скільки відразу розмов, асоціацій!

Російський рубль 

У вчених більше версій про походження слова «рубль», ніж самих рублів. Популярна гіпотеза, ніби «рубль» пішов від індійської рупії. І ще одна, від слова «рубка»: мовляв, рублі відрубували від великого шматка срібла. І від слова «рубець» (рубець з'являвся на межі монети після виплавки). Останні дві версії вкрай популярні, хоча здаються дивними. З таким же успіхом можна припустити, що «рубль» походить від слова «крик» - мовляв, так йому раділи селяни, коли рубль потрапляв до них в руки.

Американський долар


Назва успадкована від європейської монети - талера. Талер був головною світовою валютою в XVI-XVII столітті. Так, ось, це все що ти повинен знати про долар.

Фунт стерлінгів 

Споконвічна версія свідчить, що назва доповідає нам про фунт срібла, так як стерлінгами звали дрібні срібні монети. Поширена і інша гіпотеза, що бере початок в терміні «Істерлінгове срібло», яким позначали срібні монети з популярного торгового регіону Істерлінг в Німеччині.

Українська гривня 


У Древній Русі використовувалося цінна шийна прикраса «гривня», у виготовленні якої часто застосовували золото або срібло. Потім гривнею стали називати вже срібні злитки.

Європейська крона 

Назва, яке нескладно розшифрувати, навіть не маючи словника: само собою, походить від слова «корона».

Італійська ліра 

Хоча в Італії ця грошова одиниця припинила життєдіяльність, свої ліри на ходу зараз лише в Туреччині, Сирії та інших близькосхідних країнах. Спочатку лірою звалася одиниця ваги, що застосовувалася при зважуванні срібла, потім цей термін перейшов в валюту.

Піратські піастри 


На насправді не піратські, а іспанські. Сенс назви елементарний: Piastra означає «плитка», а монети якраз і були свого роду плитками. Піастри існують донині як розмінна одиниця ряду близькосхідних країн.

Латиноамериканське песо


Національні песо розгулюють по територіях Аргентини, Колумбії, Чилі, та й не тільки. Всі вони спадкоємці середньовічного іспанського песо, на тамтешньому мовою це означає «вага».

Казахстанський тенге 

Нескладно припустити, що корінь слова «тенге» споріднений російському «деньги». І це припущення вірне. Є ще один відомий близький родич зі Сходу, зветься він «таньга».

Шведський ері 

Невже тобі ніколи не було цікаво, що за монетки так обожнював легендарний гвинтокрилий Карлсон? Ері - розмінна монета в скандинавських країнах, назва її походить від давньоримської золоті монетки ауреус.

Чарівний ґалеон


Я довго намагався з'ясувати, як народилася назва найпоширенішою валюти в світі Гаррі Поттера, але достовірні джерела це замовчують, хоча в наявності співзвуччя з важкоозброєними торговими судами - галеонами. Ну і заодно скидається на мільйон, що стосовно грошей завжди приємно!


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати