6 найбільших страйків в історії людства

Якщо ви хочете аби вам більше платили, то зробіть страйк, або ж просто знайдіть нову роботу. В якості моральної підтримки страйкуючих я згадав шість самих смачних страйків історії людства, більшість з яких виявилися вельми дієвими.

Проживіть без сексу!


Добре-добре, можливо, це міф. Але найдавніший опис страйку ми зустрічаємо в комедії ще одного стародавнього грека - Арістофана. Він розповідає, що жінки Афін і Спарти втомилися від нескінченної війни між цими містами. І так як чоловіки були абсолютно глухими до умовлянь своїх дружин, то афінянкі і спартанки в таємних переговорах домовилися: жоден чоловік ні в тому місті, ні в цьому не отримає добровільного сексу, поки не припиниться війна.

Після недовгого періоду вимушеного цнотливості і стриманості чоловіки визнали вагомість цього аргументу. Так помирилися Афіни і Спарта, і було це дуже вчасно, так як на Елладу вже поглядала з пожадливістю Персія.

Поживіть без чистоти!

У 1928 році в Бомбеї страйкували сміттярі, вимагаючи різкого підвищення зарплати. Довго страйкували. Варто додати, що сміттярі взагалі люблять влаштовувати страйки: результати їх не праці не тільки надзвичайно помітні, але і здатні зіпсувати настрій всьому місту відразу.


Але сміттярі в Індії знаходилися на абсолютно особливому положенні: всі вони були недоторканними, єдиною кастою, якій можна було мати справу з усякими нечистотами (бо недоторканні самі вважалися ритуально нечистими). І якщо в інших країнах на розбирання сміттєвих завалів завжди можна було відрядити поліцію, пожежників чи, скажімо, армію, то в Індії такі фокуси не проходять. Брахмани і кшатрії, може, і раді були б самі навести на своїй вулиці порядок, прибравши звідти пару дохлих корів, але релігія не дозволяє. А всі недоторканні Бомбею страйкували. Влада довго йшли на принцип, але, коли в місті почалися епідемії, тоді вони, були змушені збільшити кепським людям платню вдвічі. Іноді бути недоторканним дуже зручно.

Поживіть без суду!


У лютому 2009 року в Іспанії страйкували судді. Всі суди припинили функціонувати, і життя держави практично зупинилося. Звільнити суддів не міг ніхто, тому що ніхто не мав взагалі ніяких важелів тиску на них. Міністр юстиції зажадав визнати страйк незаконним і покарати її учасників, але прийняти таке рішення могли тільки судді, а вони страйкували.

Після того як влада погодилася розглянути питання про збільшення суддівських доходів (і так, зізнатися, немаленьких), судді повернулися на свої місця. І в першу чергу визнали свою акцію найзаконнішою і юридично бездоганною.

Поживіть без раю!

Церковники теж страйкують. Особливо в цьому досягли успіху католики. Для церковної страйку є термін «інтердикт»: якщо папському престолу не подобався стан справ в якійсь країні або місті, він накладав на цю місцевість інтердикт. Відтепер жоден священик там не міг сповідувати, відспівувати, вінчати і хрестити людей.


Треба розуміти, в який жах приходили жителі, які не вміли одружуватися або ховати мертвих без церковної допомоги. Навіть в суворе Середньовіччя вони йшли з вилами до своєї знаті, вимагаючи вирішити проблеми з Римом. 

Довше за всіх під інтердиктом перебувала Англія, яка піддалася йому в 1206 році і знаходилася в відлучення п'ять років - дуже вже тамтешній король Іоанн Безземельний насолив папі Інокентію III. Зрештою король вимолив у папи прощення і визнав себе його васалом.

Поживіть з мокрими поліцейськими!


У 2008 році німецькі поліцейські, незадоволені умовами праці та оплатою цієї праці, страйкували у властивій німцям романтичною манері. Замість робочих місць вони прийшли до озера Плетцензее і залізли туди. У формі і кепочках. Натякаючи таким чином, що, ніж так працювати,то краще втопитися. Натяк був зрозумілий, і умови поліцейської праці були трохи поліпшені.

Поживіть з пальцем!


У 2013 році італійські будівельники традиційно страйкували, вимагаючи від уряду різного роду преференцій будівельного бізнесу. На площі перед Міланською біржею вони виклали ось таку красиву інсталяцію з касок, а в центрі цієї композиції ми бачимо скульптуру, виконану Мауріціо Каттеланом. Так, можна вирішити, що це непристойний жест. Але добре виховані люди можуть припустити, що тут ми бачимо перст, вказуючий на небеса. Залишилося дізнатися, чи добре виховані італійські будівельники.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати