Топ-10 найвищих гір світу і чи справді Еверест найвища гора у світі?

Всі знають, що найвища гора - це Еверест. А чи зможете назвати другу за висотою? Або ще хоча б три з ТОП-10-ки? А скільки всього в світі восьмитисячників? До речі, найвища гора - навіть не Еверест ...

№ 10. Аннапурна I (Гімалаї) - 8091 метрів

Аннапурна I - найвища вершина гірського масиву Аннапурна. Висота гори - 8091 метрів. Займає десяте місце серед всіх вершин світу. Так само ця вершина вважається найнебезпечнішою - рівень смертності альпіністів за всі роки сходжень дорівнює 32%, проте в період з 1990 року по теперішній час рівень смертності знизився до 17%.

Назва Аннапурна з санскриту перекладається як «Богиня Родючості». Підкорили вершину вперше в 1950 році французькі альпіністи Моріс Ерцог і Луї Лашеналь. Спочатку вони хотіли підкорити Дхаулагирі, але вона здалася неприступною і вирушили на Аннапурну.

№ 9. Нангапарбат (Гімалаї) - 8125 метрів

Нангапарбат - одна з найнебезпечніших для сходження гір серед гір-восьмитисячників. Висота вершини Нангапарбат - 8125 метрів.

З європейців вперше вершину побачив в 19 столітті Адольф Шлагінтвейт під час своєї подорожі по Азії і зробив перші замальовки. У 1895 році першу спробу підкорення вершини зробив альпініст Великобританії Альберт Фредерік Маммері. Але він загинув разом зі своїми провідниками. Потім робилися ще кілька спроб підкорення в 1932, 1934, 1937, 1939, 1950 роках. Але перше успішне підкорення відбулося в 1953 році, коли Герман Буль - учасник німецько-австрійської експедиції під керівництвом К. Херлігкоффера зійшов на Нангапарбат.

Нангапарбат має показник смертності серед альпіністів 21%.

№ 8. Манаслу (Гімалаї) - 8156 метрів


Манаслу (Кутанг) - гора, що входить до складу гірського масиву мансірі-гімал в Непалі. У 1950 році Тільман зробив перший обхід гори і зазначив, що на неї можливо піднятися з північно-східного боку. І тільки через 34 роки, через кілька невдалих спроб підкорення вершини, 12 січня 1984 року польські альпіністи Ришард Гаєвські і Мачей Бербека вперше зійшли на головну вершину Манаслу, підкоривши її. Рівень смертності серед альпіністів на Манаслу - 16%.

№ 7. Дхаулагирі I (Гімалаї) - 8167 метрів


Дхаулагирі I - найвища точка гірського масиву Дхаулагирі в Гімалаях. Висота вершини - 8167 метрів. З 1808 по 1832 роки Дхаулагирі I вважалася найвищою вершиною світу. Альпіністи звернули на неї увагу тільки в 50-их роках 20 століття, і лише восьма за рахунком експедиція змогла підкорити вершину. Команда кращих альпіністів Європи під керівництвом Макса Айзеліна підкорили вершину 13 травня 1960 року.

У перекладі з санскриту Дхаван або Давала означає «білий», а гирі - «гора».

№ 6. Чо-Ойю (Гімалаї) - 8201 метрів


Чо-Ойю - шоста за висотою гірська вершина в світі. Висота Чо-Ойю - 8201 м. Перше успішне сходження було скоєно в 1954 р австрійської експедицією, в складі якої були: Херберт Тихі, Йозеф Йехлер і Пазанг Давай Лама. Вперше була здійснена спроба підкорити таку вершину без кисневих масок і балонів, і вона вдалася. Своїм успіхом експедиція відкрила нову сторінку в історії альпінізму.

№ 5. Макалу (Гімалаї) - 8485 метрів


Макалу - п'ята за висотою вершина в світі. Розташована в центральних Гімалаях, на кордоні Непалу з Китаєм (Тибетський автономний район). Перші спроби сходження почалися в середині 50-их років 20 століття. Це можна пояснити тим, що більшість експедицій хотіло підкорити Джомолунгму і Лхоцзе, а Макалу і інші менш відомі сусідні вершини залишалася в тіні.

Перша успішна експедиція трапилася в 1955 році. Французькі альпіністи під керівництвом Ліонеля Террі і Жана Козі підкорили вершину 15 травня 1955 року. Макалу - одна з найважчих вершин для сходження. Успіху домагаються менше 30% експедицій. На сьогоднішній день на вершину Макалу прокладено 17 різних маршрутів.

№ 4. Лхоцзе (Гімалаї) - 8516 метрів


Лхоцзе - четверта за висотою вершина в світі, висотою 8516 метрів. Знаходитьсяна території Тибетського автономного округу. Перше успішне сходження було скоєно 18 травня 1956 року швейцарської експедицією в складі якої були: Ернст Райсс і Фріц Лухсінгер.

З усіх спроб сходження на Лхоцзе успіхом увінчалися лише 25%.

№ 3. Канченджанґа (Гімалаї) - 8586 метрів


Канченджанґа займає третю сходинку в рейтингу найвищих вершин світу. Висота вершини - 8586 метрів. До 1852 р Канченджанґа вважалася найвищою вершиною світу, але після розрахунків, виконаних на основі даних експедиції 1849 року було доведено, що найвища гора - Еверест. Вперше гору Канченджанга підкорили 25 травня 1955 Джордж Бенд і Джо Браун.

На всіх вершинах світу існує тенденція зниження смертності з плином часу, але Канченджанґа - виняток. В останні роки смертність при сходженні на вершину досягла 23% і тільки зростає. У Непалі існує легенда, що Канченджанґа - гора-жінка, яка вбиває всіх жінок, що намагаються піднятися на її вершину.

№ 2. К2 або Чогорі (Каракорум) - 8614 метрів

 

К2 - друга з найвищих вершин в світі. Чогорі вперше була виявлена європейською експедицією в 1856 році і була позначена як гора К2, тобто друга вершина Каракоруму. Перша спроба сходження була здійснена в 1902 році Оскаром Еккенштейном і Алістером Кроулі, проте закінчилася невдачею.


Підкорення вершини відбулося в 1954 році італійською експедицією під керівництвом Ардіто Дезіо. На сьогоднішній день на вершину К2 прокладено 10 різних маршрутів.

Сходження на К2 є технічно набагато складнішим, ніж сходження на Еверест. За небезпекою гора займає друге місце серед восьмитисячників після Аннапурни, коефіцієнт смертності становить 24%. Жодна зі спроб сходження на Чогорі взимку не увінчалася успіхом.

№ 1. Джомолунгма (Гімалаї) - 8848 метрів

 

Джомолунгма (Еверест) - найвища вершина Землі. У перекладі з тибетської «Джомолунгма» - «Божественна (jomo) Мати (ma) життєвої енергії (lung)». Гора названа так на честь бонская богині Шераб Чжамми.

Англійська назва «Еверест» було дана на честь сера Джорджа Евереста, керівника геодезичної служби Британської Індії в 1830-1843 роках. Цю назву запропонував в 1856 році наступник Джорджа Евереста Ендрю Під після публікації результатів свого співробітника Радханата Сікдара, який в 1852 році вперше виміряв висоту «Піка XV» і показав, що той є найвищим в регіоні і, ймовірно, в усьому світі.

До моменту першого успішного сходження на вершину, яке відбулося в 1953 році, було проведено близько 50 експедицій до Гімалаїв і Каракорум (на Джомолунгму, Чогорі, Канченджангу, Нангапарбат і інші вершини). 29 травня 1953 року Еверест підкорив новозеландський альпініст Едмунд Хілларі і Тенцингою Норгей.

Чи справді Еверест найвища вершина?


P.S. А ось і ні. Найвища гора за нашій планеті - не Еверест. Знайомтеся, Мауна-Кеа - щитовий вулкан на острові Гаваї архіпелагу Гавайські острови. Як і гавайски «Мауна-Кеа» означає «Біла гора». Над рівнем моря вона підноситься на 4205 метрів, але більша частина гори знаходиться під водою.

Щодо підніжжя, що знаходиться на дні океану, висота гори становить 10 203 метра, що більше, ніж у Евересту. Вік Мауна-Кеа оцінюється приблизно в мільйон років, найбільш активний період її життя відбувався сотні тисяч років тому.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати