Яка ялинка корисніша для природи - жива чи штучна? Відповідь тебе здивує!

Новорічна ялинка - істотна частина свята, не менш важлива, ніж олів'є або похмілля. І щороку між прихильниками живих і штучних ялинок розпалюються суперечки.

Плюси і мінуси обох ти і без нас знаєш: жива приємно пахне, але наступні півроку ти будеш виймати сухі голки з найнесподіваніших предметів одягу і частин тіла. До того ж рано чи пізно її потрібно буде виносити на смітник, і доведеться це робити саме тобі (навіть якщо ти дуже сильно просив Діда Мороза в новорічну ніч, щоб ця чаша тебе минула). Прихильники штучних ялинок розкажуть, що вони зберігають природу і рятують світ від апокаліпсису. 

І ось тут розкривається цікавий факт. З точки зору екологічності свіжозрубана ялина приносить природі менше шкоди, ніж пластикова.

  • Щоб штучна ялинка «окупила» себе, нею необхідно користуватися мінімум 20 років. До такого висновку прийшов дослідник з Монреаля Жан-Себастьян Трюдель. Звичайний термін її експлуатації - максимум 8 років.
  • «Виробництво штучних ялинок надає в три рази більше впливу на зміну клімату та виснаження ресурсів, ніж вирубка такої ж кількості звичайних ялинок», - повідомляє нам дослідження, проведене консалтинговою фірмою Ellipsos.
  • Більшість штучних ялинок виготовляються з неекологічних матеріалів (ПВХ, неутилізований пластик), а самі матеріали можуть бути токсичні через те що містять свинець, матенол, ртуть і цілу купу таблиці Менделеєва.
  • Допитливі вчені підрахували навіть те, що штучну ялинку ти зазвичай купуєш в місці, розташованому в три рази далі, ніж в тому, де ти б купив живу. Таким чином, ти спалюєш бензин і забруднуєш навколишнє середовище.
  • Живі ялинки вирощуються в спеціальних господарствах виключно для новорічних цілей. Так що вирубка завдає шкоди сільськогосподарським угіддям. Більш того, після свят живі ялинки можуть бути перероблені на компост. І навіть якщо цього з ними не станеться, вони спокійно будуть розкладатися, як і личить органічним створінням.

Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати