«Тиха ніч»: як був написаний легендарний різдвяний гімн

Мабуть, немає в світі більш популярного різдвяного гімну, ніж "Stille Nacht" ( «Тиха ніч»). Без цієї мелодії складно уявити католицьке різдво. Її авторство приписували австрійському композитору Йогану Гайдна, але насправді мелодію і слова написали священик Йозеф Мор і органіст Франц Грубер. Вперше пісня була виконана в святвечір в 1818 році, і з тих пір звучить щороку напередодні свят. 

Сьогодні гімн, складений Йозефом Мором, переведений на 140 мов світу, в тому числі і на українську мову. У різні роки «Тиху ніч» виконували різні музиканти, кращої версією прийнято вважати джазову композицію Бінга Кросбі, записану в 1947 році. Слова для гімну були написані Мором в 1816 році, а на музику їх поклав Грубер 24 грудня 1818 року.


Листівка з села Оберндорф, де був написаний різдвяний гімн * Тиха ніч *

Популярність гімн набув стараннями Карла Маурахера, фахівця з ремонту органів. Коли він приїхав, щоб полагодити несправність, Грубер зіграв для нього різдвяний гімн. Маурахер був зворушений до глибини душі простотою і чарівним звучанням мелодії, і попросив авторів поділитися з ним нотами. Завдяки Маурахеру, різдвяний гімн облетів Австрію. У 1863 році він був переведений на англійську мову, і його популярність дісталася до Америки.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати