«Щедрик» - американський хіт з українським корінням

Це може здатися дещо дивним, але однією з найпопулярніших в світі новорічних мелодій вважається українська народна пісня «Щедрик». Вона відома людям у багатьох країнах по культової комедії «Один вдома». Після цього фільму в Америці її почали вважати своєю Різдвяної піснею. Але про все по порядку.

Сьогодні неможливо точно сказати, коли саме з'явився «Щедрик». З упевненістю можна говорити лише про те, що цей мотив був відомий ще в дохристиянські часи. Музикознавці вважають цю мелодію однією з найстаріших у світі. А нове життя в неї вдихнув на початку XX століття композитор Микола Дмитрович Леонтович. Над переробкою цієї мелодії він трудився два десятиліття, зробив три редакції, але жодна з них йому самому не прийшла до душі. І тільки четверта версія настільки сподобалася композитору, що він вирішив винести її на суд публіки.


На Різдво 1916 року «Щедрик» виконав хор Київського університету і викликав справжній фурор. Ім'я композитора стало відомо далеко за межами Києва. Але, на жаль, сталася трагедія - через 5 років Микола Леонтович загинув в будинку батька від рук заїжджого чекіста. Історія ж «Щедрика» на цьому не закінчилася.

Минуло лише півроку після трагічної смерті Леонтовича, а його твір вже звучав в Карнег-холі в Нью-йорку. А в 1936 році американець українського походження Пітер Вольховський складає англійський текст до української мелодії. Обробка отримує назву «Carol of the Bells» - «Колядка дзвонів».
Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати