10 найбільш важкодоступних міст на Землі

Жителі цих міст не з чуток знають, що таке «у чорта на рогах».

Единбург семи морів (Великобританія)


Единбург семи морів, або як його називають місцеві жителі (їх тут за останнім переписом 264) Селище (Settlement) вважається одним з найбільш ізольованих населених пунктів на планеті. Зрозуміло чому: до найближчого населеного пункту 1850 км морем! Знаходиться він в архіпелазі Трістан-де-Кунья, що входять до складу британської заморської території Острову Святої Єлени.

Місто було названо на честь Альфреда (другого сина королеви Вікторії), принца Единбурзького, одного разу відвідав його в 1867 на своєму фрегаті «Галатея». Найшвидший спосіб дістатися сюди - шестиденна подорож морем від берегів Південної Африки. У селищі розташовується єдиний на острові порт, куди раз на кілька місяців заходить корабель, що прямує з Кейптауна в Джорджтаун (острів Вознесіння).

Уіттіер (Аляска, США)


Незважаючи на те, що в місті є глибоководний порт, термінал залізниці і злітно-посадкова смуга, потрапити в нього можна за єдиним шосе Портадж Глейсер, що проходить через тунель Ентон-Андерсон. Постійно в місті проживають 220 чоловік, причому всі вони живуть в 14- поверхової армійській казармі, побудованої в 1956 році. У будівлі під назвою Begich Towers знаходиться поліцейська дільниця, поліклініка, церква і пральня. Клімат Уіттіер не найприємніший: більшу частину року тут йде дощ або сніг і дме сильний вітер.

Місто Зірок (Villa Las Estrellas, Антарктика)


Місто, між іншим, найбільше у всій Антарктиді, знаходиться на чилійській науково-дослідної станції імені Едуардо Фрей Монталва і одночасно військовій базі на острові Кінг-Джордж. Влітку тут проживають 120 чоловік. А взимку - 80. Проте в місті є свій спортивний зал, церква, пошта та магазин з сувенірами для туристів. У місті зірок є і інтернет, але він доступний тільки в школі, де є цілих три комп'ютери.

Ла-Рінконада (Перу)


Місто, що знаходиться на висоті 2400 км в перуанських Андах, в зоні вічної мерзлоти - саме високогірне поселення на Землі і ще вважається одним з тих місць, в яких простіше померти, ніж жити. Незважаючи на заражений ртуттю грунт, брак питної води та інші незручності, тут живе близько 50 000 людей. Причиною такої популярності стало нещодавнє відкриття золотої жили неподалік від міста. Потрапити в Ла Ринконада можна тільки по гірській дорозі, і шлях займе не один день. Щорічно в місті видобувається від двох до десяти тонн золота на рік.

Село Супу (Арізона, США)


Потрапити в індіанську резервацію супу, що знаходиться каньйоні Хавасу, можна тільки на вертольоті або 13-кілометрової стежці. Незважаючи на це щорічно сюди приїжджає безліч туристів, постійно в супу проживає 208 осіб.

Кубер-Педі (Австралія)


Своєю назвою, яке перекладається з мови австралійських аборигенів як «Нора білої людини» містечко зобов'язане в першу чергу тому, що тут знаходиться найбільше в світі родовище (а значить, і шахти) опалів. Хоча і перші будинки білих переселенців теж були підземними через постійні піщані бурі (Кубер-Педі знаходиться на кордоні з пустелею Вікторія). Сьогодні до традиційних підземним осель додалися і звичайні, але місцеві жителі із задоволенням ходять в підземний бар, відвідують підземну художню галерею і моляться в підземній церкві. У місті проживає 1695 чоловік, а найближчий населений пункт знаходиться в 500 кілометрах.

Лонгіербюен (Шіпцберген, Норвегія)


Адміністративний центр Шпіцбергена, що знаходиться на березі Адвіент-фіорду, найпівнічніший місто в світі, розташований на 79 паралелі, в 1320 км від північного полюса. Спочатку обслуговував вугільну шахту, відкриту тут на початку XX століття американцем Джоном Лонгіер. Тут живе 3000 осіб, причому третина з них іноземці. На вулицях можна побачити знак з білим ведмедем і написом «Скрізь». Правда, останніми роками через потепління ведмеді сюди заходять нечасто. Тут знаходиться найпівнічніша церква в світі. Втім аеропорт, готелі, університет тут теж самі найпівнічні в світі. У місті дуже низький рівень злочинності, так як жити в цьому містечку і не працювати, заборонено місцевими законами. Помирати тут, втім, теж заборонено, тому що через низькі температур тіло не може розкластися. 

острів Палмерстон


Кораловий Палмерстон знаходиться в Тихому океані приблизно в 3 200 км від найближчої «великої землі» - Нової Зеландії. Він належить одній родині - нащадкам Вільяма Мастерса і його трьох дружин. Мастерс випадково потрапив на атол в 1860-му році і заснував тут поселення. У Мастерса було 17 дітей. В даний час близько 1000 його нащадків живуть на островах тихоокеанського архіпелагу, в Австралії і Новій Зеландії, але частина продовжує жити на Палмерстоні. Всі нащадки Вільяма Мастерса говорять чудовою англійською мовою з Глостерширським акцентом. На острові немає магазинів, місцеві жителі не користуються грошима між собою, а товари першої необхідності вимінюють на рибу. Зробити це можна два рази в рік. Коли на Палмерстон приходить корабель з Нової Зеландії. Крім цього сюди приходять близько десятка туристичних кораблів в рік. 

Оазис Сіва (Єгипет)


Розташований в пустелі Сахара, оазис Сива на сотні кілометрів оточений млявими пісками. Населяють його етнічні бербери, які живуть тут уже мінімум 10 століть. Тільки в цьому році в Сиві з'явилась електрика, телефону або Інтернету тут немає. До речі, в 2007 році в Сиві було виявлено відбиток ноги людини, якій 3 000 000 років, найдавніший на землі.

Кедровий, Росія


Місто Кедровий нечасто з'являється на сторінках туристичних путівників. Точніше навіть напевно буде сказати «ніколи». Це маленький населений пункт в Томській області в долині річки Чузик. І коли ми говоримо «маленький», ми маємо на увазі дійсно це: Кедровий - один з найменших міст за чисельністю населення в Росії. Перші будинки тут з'явилися в 1982 році, а статус міста Кедровий отримав в 1987 році. Живуть тут працівники нафтопереробної станції. Аеропорт кедрового згорів в 2006 році, і з тих пір регулярного сполучення із зовнішнім світом у міста немає. Дістатися в Кедровий (або вибратися з нього) можна на вертольоті або по 221-кілометровому зимнику.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати