Як вижити, якщо ти провалився під лід?

Отже, ти провалився під лід. Не бійся, я тебе врятую! Але перш прочитай і вивчи напам'ять ці поради.

Сьогодні я познайомлю тебе з порадами від Джошуа Півена і Девіда Боргеніхта, які вони зібрали в книзі «Гірше не придумаєш. Гід по виживанню», повний різних катастрофічних сценаріїв і хитромудрих способів виживання. Так ось, під тобою тріснув лід ...

  • Дихай рівно і глибоко: шок від крижаної води буде великий, але тобі треба зберегти спокій.
  • Повернись обличчям туди, звідки ти прийшов. Швидше за все, найміцніший лід треба шукати з цього боку.
  • Повернувся? Витягни руки у напрямку до берега і обіприся на лікті. Увага, ти поки не намагаєшся вибратися з води. Основна мета зараз - зафіксувати тіло в позиції «ні суші, ні води» і дозволити воді спокійно текти з твого одягу назад в річку.
  • Переходь в обережний наступ, захоплюючи руками дальні рубежі - горбки або виступи з твердим і міцним льодом. Ні горбків? Діставай ключі, запальничку, гребінець або, чорт з ним, телефон - все, що може допомогти закріпитися на льоду і витягнути твій багатостраждальний торс з льодової діри.
  • Відштовхуйся ногами від води так, як ніби хочеш вистрибнути. Продовжуй відштовхуватися до тих пір, поки не виповзеш на лід майже цілком.
  • Опинившись на льоду, не вставай. Лежачи перекочувати у напрямку до берега - це допоможе не провалитися під лід знову.
  • Вибравшись на берег, відразу зніми мокрі речі, клич на допомогу і проси викликати «швидку». Добре, якщо добрі люди дадуть тобі плед або куртку, щоб сховатися. Якщо добрих людей поруч немає, вичави речі і одягни їх назад. Замерзлі кінцівки розтирати не потрібно: так холодна кров добереться до внутрішніх органів, а це може викликати зупинку серця. Тихо сиди, чекай «швидку» і пий маленькими ковтками теплу рідину. Радуйся, що вибрався.

Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати