Епіляція хлібом по-давньоруськи і інші старовинні чоловічі способи боротьби з рослинністю на обличчі

Як люди голилися до винаходу одноразових станків? Ну що сказати ... Важко голилися!

Дивно, але безперечно: практично у всіх культурах, навіть найпримітивніших, чоловіки люто винищували на собі шерсть. А всі ці довгі бороди праотців єврейських, християнських і магометанських - досить пізній винахід.

Перші бритви, що дійшли до нас, навіть не бронзові, а кремнієві. А до якісної обробки кремнію в хід йшли зуби тварин і гострі краї раковин. Такі бритви до сих пір використовуються в деяких первісних племенах, наприклад в Полінезії.

Звідки взявся цей загальнолюдський нав'язливий невроз? Іноді це пояснюють бажанням наших предків відрізнятися від тварин. Деякі антропологи припускають, що борода в первісних умовах була небезпечна: у ній сиділи заразні комахи, нею можна було заплутатися в кущах, вороги за неї хапалися в бійці і так далі. І в боротьбі з бородою наші предки заходили куди далі скобления щік кремнієвими ножами.

У стародавніх єгиптян бритви служили в основному для гоління голів, а бороди вони вискубували. Також застосовувалася епіляція: суміш з глини і воску наносилася на відросла борідку, а коли все засихало, глиняно-восковий компрес віддирали разом з волоссям.


Бороду у єгиптян зазвичай дозволялося носити всього одній людині - фараону. Навіть якщо він був жінкою. Ритуальну накладну бороду на обличчя підв'язували і хлопчикам-царям, і царицям. 

До речі, лютий бій древніх євреїв за право і обов'язок мати бороду несе сліди цього старого конфлікту: семіти в Єгипті вимагали собі преференцій з релігійних обставин - наполягали, що їх віра забороняє їм голитися, а також працювати кожен сьомий день (у єгиптян вихідний був всього лише раз в десять днів).


Жителі Месопотамії, судячи зі збережених рецептів, теж часто їх проводити такими пластирами. Для цього в хід йшло поєднання меду і смоли.

Стародавні римляни випалювали шерсть не тільки на обличчі, а й на тілі. Раби-косметологи навчалися акуратно і швидко водити полум'ям свічки над поверхнею шкіри, випалюючи волоски практично до коренів, але не залишаючи опіків. Опіки іноді все ж відбувалися, за це деякі злі господарі рабів били.

У Древній Японії існували металеві щипчики. Бороди і вуса у чоловіків і брови у жінок вискубували по волосинці, дивлячись у бронзові дзеркала. Опис цього процесу зустрічається в хейанской щоденниках і романах, а в своїх знаменитих «Записках у головах» Сей Сьонаґон скаржився, що знайти по-справжньому хороші щипчики, якими легко захоплювати волоски, - дуже складне завдання.

Жителі обох Америк борід не шанували, волосся там відскрібали черепашками і примітивними пінцетами. У підлітковому віці хлопчикам в деяких північноамериканських племенах припікали лице до шрамів ганчірками, змоченими в окропі, щоб припинити ріст волосся.

Слов'яни ще за часів Грозного видаляли волосся настоєм пекучих і отруйних трав, в число яких входив, наприклад, дурман.


На Русі також існував метод видалення волосся епіляцією. З цими цілями на обличчя ліпився розжований житній хліб, який в мокрому вигляді відрізняється винятковою липкостью.

Мусульманам заборонено повністю голити бороду, але ось волосся з тіла - з пахв і паху - хадіси рекомендують видаляти не рідше ніж раз на сорок днів і чоловікам, і жінкам. Для цієї мети в мусульманському світі використовувалася гаряча паста з цукру і ароматичних смол.

Загалом, є привід піти і вдячно поцілувати свою сучасну бритву.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати