Основним винуватцем загибелі «Титаніка» виявився не айсберг

Більше століття минуло з тих пір, як величезний лайнер, що здійснював рейс Саутгемптон - Нью-Йорк, затонув у водах Північної Атлантики. Обставини цієї страшної трагедії, що забрала життя понад півтори тисячі осіб, вивчені вздовж і поперек. Але дослідження не припиняються донині. Британський журналіст Шенан Мелоні вивчав історію «Титаніка» на протязі 30 років і дійшов сенсаційного висновку: основною причиною краху стала пожежа в паливному сховищі, що тривав близько двох тижнів.


Згідно з офіційною версією, «Титанік» зазнав аварії через те, що рухався з дуже високою швидкістю в зледенілих водах, і, коли караульний зауважив прямо по курсу айсберг, можливості уникнути зіткнення вже не було. Корабель вдарився об крижану брилу по дотичній, але отримав настільки серйозні ушкодження, що через три години пішов на дно. Шена Мелоні, однак, вважає, що айсберг - лише один з факторів, які згубили пароплав.

В процесі скрупульозного вивчення фотографій, зроблених за десять днів до того, як «Титанік» покинув Саутгемптон, журналіст виявив на внутрішній стороні обшивки сліди сажі. Саме в тому місці, яке згодом було пошкоджено при зіткненні. Пожежа в паливному сховищі, як стверджують фахівці, почалась під час швидкісних випробувань в доці в Белфасті.


Власники судна знали про те, що в надрах «Титаніка» вирує пожежа, але виявилися настільки жадібними, що вирішили не скасовувати рейс. Для того щоб пасажири нічого не запідозрили, в порту Саутгемптона корабель розгорнули іншим бортом. Офіцерам наказали тримати рот на замку.

Лайнер відправився в плавання, але команді з 12 чоловік ніяк не вдавалося впоратися з вогнем. Поступово обшивка розжарилася до тисячі градусів за Цельсієм. Експерти в галузі металургії, з якими консультувався Мелоні, заявили, що сталь при такій температурі стає ламкою, втрачаючи до 75% своєї міцності. 

З цієї причини при ударі об айсберг в носових відсіках судна утворилось відразу шість пробоїн сумарною довжиною близько 90 метрів. З такими серйозними ушкодженнями система непотоплюваності корабля не впоралася.

Загибель «Титаніка», підсумовує журналіст, сталось через кошмарний збіг трьох чинників: льоду, вогню і злочинної недбалості.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати