Честь дорожче життя: як самураї в Японії робили харакірі

Приголомшлива серія старовинних фотографій показує життя японських самураїв 130 років тому. Серед знімків є і такі, на яких зображений ритуал харакірі, він же сеппуку. Його використовували воїни, які хотіли померти, зберігши честь, - або добровільно, або коли опинялися в полоні ворога. 


Церемоніальне випускання кишок насправді було частиною більш складного ритуалу і виконувалося в присутності глядачів. На одному зі знімків молодий самурай пронизує собі живіт катаної.


Самураї з'явилися в період Хейан близько 710 року нашої ери з метою підпорядкування місцевих жителів в регіоні Тохоку в північній частині острова Хонсю. Згодом вони ставали все більш могутніми і стали військової елітою в Японії. Вони були правлячим класом з XII по XIX століття.


Самураї слідували кодексу, сформованому під впливом конфуціанства, який відомий як бусідо - дослівно «шлях воїна». Неписаний і негласний кодекс прославляв скромність, вірність, майстерне володіння бойовими мистецтвами і честь до самої смерті. Правила також закликали самурая до героїчної відваги, лютого захисту сімейного гордості і безмежної відданості панові.


У XV і XVI століттях існувало безліч ворогуючих угруповань, але згодом їх кількість зменшилася. Безстрашні воїни носили пластинчасті обладунки і різноманітну зброю, включаючи лук зі стрілами, списи, рушниці і, звичайно ж, самурайський меч. Однак в періоді Едо зберігався мир, і багато самураї стали вчителями, художниками або чиновниками, оскільки необхідність володіння бойовими мистецтвами втратила першорядну важливість.


Коли в 1868 році на трон зійшов імператор Мейдзі, він став скасовувати повноваження самураїв. Спочатку він позбавив їх права бути єдиною армією в Японії і з 1873 року почав формувати армію за призовом в західному стилі.


Самураї стали сидзоку, об'єднавшись з іншим суспільним класом під впливом реформ Мейдзі, і право носити катану було втрачено, як і право страчувати будь-якого, хто публічно проявив неповагу до самурая.


Термін «сидзоку» (нетитулована знать) залишався частиною японської культури до кінця Другої світової війни, але в 1947 році від нього відмовилися. Незважаючи на те що на піку розквіту самураї становили не більше 10% від населення Японії, їх вплив досі дуже помітний в японській культурі, особливо в сучасних бойових мистецтвах.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати