Ось чому ми часом забуваємо, навіщо прийшли в іншу кімнату

Бувало у вас таке, що ви йшли на кухню з цілком певною метою зробити бутерброд, а, прийшовши, начисто забули про це? І тільки повернувшись до вітальні, згадали, навіщо ж виходили? Нічого страшного, виявляється, у такої забудькуватості є цілком наукове пояснення! 

Поспіша. заспокоїти читача: проблем зовсім не в вас, а в ... дверях!

Нещодавно американські психологи з'ясували, що при проході через дверний проріз в свідомості людини спрацьовує певний механізм. Він називається «кордон подій» і працює за принципом відділення одного набору наших спогадів від іншого.

Завдяки цьому механізму мозок «направляє в архів» ті думки, які народилися в мозку в попередній локації, звільняючи місце для нових вражень і завдань. «Межі подій» сприяють тому, що ми легко перемикається на виконання нових справ, впорядковуючи до і після цього отриману інформацію.

І коли ми прямуємо в інший простір (кімнату), спрацьовує цей механізм, відправляючи в «архів» думки, які володіли розумом ще буквально хвилину тому. Так що можете бути спокійні: такі ось провали в пам'яті - це не ознака стрімко наближається старості і маразму, а всього лише невеликий побічний ефект роботи головного мозку!


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати