Центральний парк, Нью-Йорк, США - Оазис у кам'яних джунглях

Центральний парк — Нью-Йорк Сіті парк — оазис зелені, розташований у самому серці Мангеттена. Займає площу 843 акрів (341 га).


Центральний Парк простягається між П'ятою Авеню і Центрально-Західним Парком у східно-західному напрямку та між 110-ю стріт і 59-ю стріт у південно-північному напрямку.

У цьому парку розкинулися стежки для прогулянок, штучні озера та ставки, спортивні майданчики і поля. Парк також має пташиний заповідник (англ. sanctuary).


Будівництво парку продовжувалося 15 років, працювало над цим проектом 20 тисяч працівників. Великою проблемою було перетворення боліт у об'єкти придатні для парку. Це включало садіння кількох тисяч дерев і перевалку 3 млн кубометрів землі. Парк створений в англійському стилі, має багато великих галявин, пагорбів і кілька шляхів для пішоходів. Найголовніша перевага парку — велика кількість дерев (26 тисяч), які майже повністю покривають муніципальні будівлі. Парк привабливий з ландшафтної точки зору для відпочинку і занять спортом. Є ігрові майданчики для дітей. Існує також багато скульптур і Нью-Йоркський зоопарк. Серед десятків пам'ятників найбільшим і можливо найкрасивішим є пам'ятник королю Владиславу Ягелло, авторства Станіслава Островського.


Відповідно до проекту, парк повинен був бути місцем для відпочинку і медитації для нью-йоркців, і це, безумовно, вдалося реалізувати. Протягом довгого часу, парк був також одним зі способів соціального експерименту з асиміляції жителів Нью-Йорка з нижчих і вищих соціальних верств. 1980 року була створена організація під назвою " Центральний парк ". Її функція — охорона, ремонт та догляд Центрального парку. У співпраці з владою Нью-Йорка, вони зібрали близько 50 мільйонів доларів США на ремонт парку, дбаючи про видалення графіті. Завдяки їхнім зусиллям, Центральний парк в наш час - охайне, чисте місце для відпочинку в Нью-Йорку, яке відвідують щороку 20 мільйонів чоловік.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати