Біг шкодить вашому здоров’ю

Біг - популярний вид спорту серед аматорів, тому що займатися бігом дуже просто. Щоб побігти, не потрібно нічого, крім бажання. Бігати можна  майже скрізь: в місті,  лісі, парку або на стадіоні, одягнувшись в найпростішу що не сковує рухів одяг.

Масове визнання біг отримав в США після перемоги Френка Шортера в марафонській дистанції на Олімпіаді-1972 Мюнхені. Біг підтюпцем став частиною стилю життя успішної людини.

Біг просувають виробники спортивного одягу, самі спортсмени і відомі люди, з різних причин потрапили в круговорот здорового способу життя. Для деяких біг став приводом позбутися шкідливих звичок.

Протверезіння прийшло, коли олімпійські бігуни на довгі дистанції стали вмирати від інфаркту. Надзвичайно рано, в 52 роки, помер Джеймс Фікс - прямо під час пробіжки. Суперечливі дані про користь і шкоду бігу знайшли відображення в сучасному фольклорі.

Реакція з'явилася і в публіцистиці. Німецький медик Петер Акст в книзі «Ледачі живуть довше» навпаки закликає до менш активного способу життя та економії енергії. В основі його програми довголіття - ходьба і вправи на розтяжку.

І все-таки бігати корисніше, ніж не бігати. У журналі Американського коледжу кардіології були опубліковані результати дослідження, що тривало 15 років. Вчені спостерігали за життям 55 тисяч осіб віком від 18 до 100 років. У досліджуваній групі серед любителів пробіжок зареєстровано на 45% менше випадків смерті від серцево-судинних захворювань і на 30% - від будь-яких причин. В середньому бігуни жили на три роки довше.


Дослідження показало, що ризик померти від інфаркту знижується навіть у тих, хто бігає раз або два в тиждень на невеликі відстані. Важливо розуміти, що в смерті під час бігу або після нього варто винити не біг, а не готовий до подібних навантажень організм.

Як почати бігати і не нашкодити собі


Головне - не переборщити з навантаженнями. Помірний біг підтюпцем «для задоволення» - оптимальний вибір для людей, далеких від спорту і використовують фізичну активність з метою оздоровлення чи схуднення. Слабо тренований організм не слід навантажувати по-повній, а ще краще - за допомогою лікаря переконатися, що біг не є протипоказанням.

Починайте тренування три рази в тиждень, використовуючи біг упереміж з ходьбою в пропорції 1 до 2 або навіть 1 до 3: 2/4 хвилини або 30/90 секунд. У другий тиждень і далі збільшуйте час бігу. Загальна тривалість одного тренування - 25-30 хвилин.


Привчіть себе до правильної техніки. Голову тримайте рівно, дивіться вперед, а не вниз, зігніть руки в ліктях на 90 градусів і складіть долоні в кулаки, але не стискайте їх, приземляйтеся на середину ступні, а відштовхуйтесь носком, робіть невеликі кроки. І не сутультесь.

Починайте кожне тренування з розминки, а закінчуйте такий же ретельної затримкою. Розминка забезпечує більш активний приплив крові і кисню до м'язів, а фінальна розтяжка дозволить м'язах швидше відновитися.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати