Популізм в Україні

Зараз в Україні багато політиків та звичайних громадян висловлюють надто популістичні гасла, які не лише не допоможуть розвитку України, а й можуть йому зашкодити. Тому я вирішив описати чому деякі гасла не мають під собою адекватного обґрунтування.

РОЗСТРІЛ ЗА КОРУПЦІЮ

Це популістичне гасло аж надто часто лунає з вуст багатьох українців. Багато з них наводить в якості аргументу Китай, де у період з 2000 до 2016 років за корупцію розстріляли близько 10 000 людей. Але чому тоді Китай знаходиться на 83-му місці за Індексом сприйняття корупції (поряд з Беніном, Колумбією та Ліберією)? Можливо просто тому, що боротьби з корупцією в Китаї просто нема, а китайська верхівка використовує її як прикриття, щоб проводити репресії проти "неблагонадійних". Жоден тоталітарний режим не поборов корупцію, а спрямував боротьбу з корупцією у вигідне русло - знищення політичних опонентів. Також упровадження розстрілу за корупцію матиме побічний ефект. Талановиті люди, які здатні змінити країну, просто боятимуться брати на себе відповідальність.

Також багато людей наводить приклад розстрілу в вірменському парламенті. І сильно це допомогло Вірменії? Вбили одних, а прийшли такі самі. Просто терористи навіяли в Вірменії атмосферу страху. Талановиті люди боялися йти на державну службу.

Краще брати приклад із Сингапуру. Боротьба з корупцією там була безкомпромісною та доволі жорсткою, але жорсткість ніколи не переходила в жорстокість.

ЗМЕНШЕННЯ КІЛЬКОСТІ ДЕПУТАТІВ ДО 100

Це популістичне гасло має просто величезну популярність серед українців. Ніхто не задумується, що 100 депутатів просто не зможуть ефективно працювати в комітетах, якщо там буде засідати 3-4 людини. Робота парламенту буде просто паралізована. В українських реаліях нам потрібен реальний парламент, а не символічний.

З іншого боку, зменшення кількості депутатів до 100 призведе до посилення влади Президента, а це зможе призвести до виникнення тоталітаризму в Україні (те, що було за Януковича не можна назвати тоталітаризмом. Просто країною управляли абсолютно тупі люди, які були під контролем Путіна). Наприклад новообраний президент Молдови Ігор Додон активно пропагує ідею зменшити кількість депутатів в парламенті із 101 до 70. Це далеко не в 4.5 рази, як пропонують в Україні, але воно суттєво посилить владу Додона, а що буде в Україні після такого суттєвого зменшення страшно уявити.

Я вважаю, що найменшою можливою кількістю депутатів в Україні є 300 осіб. Тарас Чорновіл говорив про 250 осіб, але я думаю, що і цього буде надто мало. Навіть у парламенті восьмимільйонної конфедеративної Швейцарії є 246 депутатів, а Чорновіл пропонує майже стільки для сорокадвохмільйонної унітарної України.

ЗНЯТТЯ ДЕПУТАТСЬКОЇ ТА СУДДІВСЬКОЇ НЕДОТОРКАННОСТІ

Повне зняття недоторканності також може призвести до виникнення тоталітаризму, бо правоохоронні органи зможуть тиснути на багатьох нардепів сфабрикованими справами. Набагато дієвіше було б обмеження недоторканності депутатів та суддів. Наприклад можна було б дозволити затримання депутата та судді на 48 годин (за підозрою у вчиненні деяких злочинів) без згоди парламенту, а парламент з цього питання повинен зібратися негайно.

Але не суть в недоторканності, а в тому, що перші особи держави мають на меті гальмувати боротьбу з корупцією, бо вона може зашкодити їм.

"ПОСАДИТИ" ОЛІГАРХІВ

Таке питання підіймав навіть відомий політик Міхеіл Саакашвілі писав про те, що необхідно посадити Фірташа, Коломойського та Ахметова. Тільки ніхто не думає, що олігархи сформувалися не тому, що вони такі погані, а тому, що держава встановила такі правила гри для них. Якщо їх посадити, то хто зароблятиме гроші для країни. З іншого боку, якщо посадити їх і не змінити правил гри, то прийдуть нові, які будуть змушені стати такими самими. Може просто потрібно спрямувати їхній підприємницький хист у потрібне русло. Маємо хороший приклад Південної Кореї. Корейський бізнесмен Чон Чжу-йон був типовим олігархом. Займався будівництвом, збагачувався на державних замовленнях, але коли Пак Чон ХІ прийшов до влади і встановив експортну дисципліну, то Чон Чжу-йон не зміг бльше збагачуватися за старою схемою. Саме тому він створив машинобудівне підприємство Hyundai, яке зараз є одне з найбільших в світі і приносить в бюджет Кореї великі гроші. Такий сценарій може пройти і в Україні.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати