Роковини вбивства Шеремета. Нацполіція - де результати розслідування.

    Вже рік як в Києві трагічно загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Розслідування справи дійсно залишається в центрі уваги громадськості, в т. ч. світової. Так, генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті вимагає від української влади знайти убивць журналіста. Координатором програм захисту журналістів у Східній Європі та Центральній Азії Н. Огняновою оприлюднений звіт з розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета з красномовною назвою «Відмова від правосуддя». 20 липня, в річницю вбивства П. Шеремета журналісти пройшли ходою з місця його загибелі до будівель СБУ, Адміністрації Президента і Міністерства внутрішніх справ, де вимагали нарешті розслідувати злочин та назвати замовників та виконавців.             
    Як відомо, досудове слідство у справі Шеремета здійснює Національна поліція, яка спочатку розвинула бурхливу діяльність, залучила до розслідування американських експертів, можливості СБУ та кращих криміналістів. Здавалося б, маючи такі можливості, записи з камер відеоспостереження, покази свідків слідство мало всі підстави по гарячих слідах швидко розкрити злочин. Але час тривав, минув майже рік, але ми до цих пір не знаємо, хто це замовив, хто - зробив, які мотиви. Немає ніяких підозрюваних, заарештованих, немає зовсім ніяких результатів. Вже з перших місяців цієї справи почала спостерігатися дивна річ — Національна поліція в особі її першого заступника В. Трояна публічно висловлювала невдоволення від залучення поліції до розслідування та відсторонення від нього СБУ. В численних виступах на рейтингових ЗМІ Троян висловлював здивування, що справу не розслідує спецслужба. В подальшому, той же Троян наполягав на версії начебто прямої причетності співробітника СБУ І. Устименка до підготовки замаху, а коли було доказано зворотне, з сторінок ЗМІ просто зникли відомості про хід розслідування. Були надії, що необхідність таємниці слідства, професійні дії слідчих Нацполіції “не для розголошення”, призведуть до бажаного результату, але як ми бачимо — марно. Складається впевнене враження, що пошук винуватих в відсутності результатів розслідування, переключення уваги на СБУ свідчить, перш за все, про спробу нацполіціянтів “розмити” наявні проблеми слідства. А якщо говорити відверто — стан розслідування вбивства П. Шеремета вказує на те, що Нацполіція просто неспроможна розкрити цей злочин через відсутність професіоналізму або з інших причин. Вражає низька правова та фахова підготовка керівництва Нацполіції, хто-хто, а Троян як перший заступник начальника свого відомства повинен знати, що СБУ не мала і не має ніякого законного права розслідувати кримінальне провадження за статтею “умисне вбивство” - виключної підслідності Національної поліції. А якщо протягом цілого року слідство Нацполіції не спромоглося отримати правові підстави для перекваліфікування злочину, наприклад у терористичний акт — прямої підслідності СБУ, то спецслужба і далі буде продовжувати виконувати доручення слідчих Нацполіції і не здійснюватиме самостійного досудового слідства — такі вимоги закону. Прикро, що замість того, щоб чесно зізнатися в неспроможності знайти злочинців, Нацполіція вдалася до тактики розповсюдження викривленої, навіть завідомо неправдивої інформації про хід розслідування, “переведення стрілок” на СБУ та формування у частини суспільства думки, що відсутність результатів Нацполіції по справі Шеремета асоціюється з “відповідальністю СБУ”.
   І взагалі, складається враження, що керівництво Нацполіції у будь-який спосіб намагається “позбутися” справи Шеремета, а також Вороненкова та інших резонансних вбивств. Чи потрібна нам така Національна поліція, яка свідомо та цілеспрямовано дискредитує саму себе та інші силові структури — питання риторичне.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати