Діти та незнайомці. Правила безпечної поведінки

Кожна мама хоч раз у житті стикається з ситуацією, коли незнайомі люди звертають увагу на її дитину. Одні нахабно заглядають у візочок до немовляти, інші - пристають з розмовами до малюка на ігровому майданчику. Коли близькі дорослі поруч, то здавалося б, нема чого хвилюватися. Та все ж варто навчити дитину правильно реагувати на незнайомців і давати відсіч нахабам, які безпардонно сунуть носа до чужих дітей. Адже колись малюк підросте і буде сам ходити до школи чи гратися у дворі. Щоб не потрапити до рук злодіїв я думаю, необхідно з самого малечку вчити дитину правилам поведінки із незнайомцями.


  1. Обов'язково поясніть дитині, хто такий незнайомець. Діти можуть мислити стереотипами і уявляти злодія у вигляді чоловіка, що одягнений у довгий чорний плащ. Насправді, незнайомці - це усі ті, кого дитина не знає. Не варто довіряти чужим дітям, жінкам, мамам з візочками чи людям з симпатичними тваринками на руках. Усі вони - чужі, а значить - небезпечні.
  2. Також важливо розрізнити ситуацію, коли варто звернутися до незнайомих людей. Продавець у супермаркеті, офіціант в кафе, наглядач в ігровій кімнаті або сусідка - ось ті, до кого можна звернутися, коли треба допомога.
  3. Люди, що розказують, буцім-то знайомі з мамою, або про те, що мама попросила забрати дитину і привезти до неї - потенційна загроза. Поясніть малюку, що якщо так колись і трапиться - то ви обов'язково попередите його про це.

Дитина має добре знати, чого не може робити інша людина по відношенню до неї.

  • Ніхто не може принижувати дитину, змушувати робити те, чого вона не хоче.  • Торкатися дитини, роздягати, брати її на руки, садовити собі на коліна у транспорті.


  • Кричати та проявляти агресію.


Важливо налагодити близький контакт із власним чадом, щоб у разі виникнення такої ситуації дитина одразу розказала про це батькам.

Важливо пояснити різницю між обережністю та повним ігнором. Не варто уникати спілкування чи шукати в обличчі усіх дорослих - злодіїв. Але довіряти незнайомцям також не можна.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати